اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۰۲ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۶
  مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان همدان:

  بهبود فضای کسب و کار لازمه توسعه اقتصادی است

  مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه کار آفرینی راهکار اصولی و رسیدن به توسعه اقتصادی است، گفت: بهبود فضای کسب و کار لازمه توسعه اقتصادی است.

  مسعود اقلامی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه ۲۴ تا ۳۰ آبان‌ماه به عنوان هفته جهانی كارآفرین نامگذاری شده است و در این هفته مراسم و برنامه‌های ترویجی و تبلیغی در راستای توسعه كارآفرینی در استان برگزار می شود، گفت: باید با استفاده از ظرفیت‌ها، امكانات و پتانسیل‌های موجود دستگاه‌ها و سازمان‌ها دراستان و با همكاری و هماهنگی آنها برنامه‌های خوب و شایسته در زمینه ترویج فرهنگ كارآفرینی انجام شود.

  وی به تبیین اهمیت و نقش كارآفرینی در توسعه پیشرفت اقتصادی كشور و لزوم اشاعه و ترویج فرهنگ كارآفرینی پرداخت و افزود: هفته جهانی كارآفرینی فرصتی برای نهادینه‌سازی فرهنگ كارآفرینی و ارتقا جایگاه كارآفرینان و معرفی الگوهای موفق عرصه كسب‌وكار و كارآفرینی به جامعه بخصوص جوانان جویای كار است.

  اقلامی با اشاره به معضل بیكاری جوانان بخصوص فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، تنها راه برون‌رفت از این معضل و ایجاد اشتغال پایدار را كارآفرینی عنوان كرد.

  وی برنامه‌های هفته جهانی كارآفرینی را چاپ بنر با لوگوی هفته جهانی كارآفرینی، ارسال پیامك به واحدهای تولیدی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، تهیه روزشمار هفته كارآفرینی، بازدید از واحدهای كارآفرینی، مصاحبه با كارآفرینان توسط صداوسیما و پخش در برنامه تلویزیونی و رادیویی ذکر کرد.

  اقلامی همچنین ارائه مشاوره رایگان به متقاضیان توسط مراكز مشاوره در هفته جهانی كارآفرینی، برگزاری همایش در خصوص كارآفرینی، برگزاری كلاس‌های آموزش كسب‌وكار و كارآفرینی و آشنایی با شركت‌های دانش‌بنیان و كارآفرین و افتتاح شركت‌ها و واحدهای تولیدی و كلنگ‌زنی را از دیگر برنامه‌ها برشمرد.

  وی عناوین هفته کارآفرینی را به ترتیب «کارآفرینی، اشتغال و توسعه پایدار»، «کارآفرینی، کشاورزی و تولید سالم و پایدار»، «کارآفرینی صنعتی، اقتصاد بالنده»، «کارآفرینی، گردشگری و صنایع دستی»، «کارآفرینی، خلاقیت و رشد شرکت‌های دانش بنیان»، «کارآفرینی و زنان کارآفرین» و «کارآفرینی ونقش صنایع کوچک کارآفرین» عنوان کرد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.