اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۰۰ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۰
  مسئول برگزاری استارتاپ ويكند زنجان:

  استارتاپ ویکند در زنجان آغاز به كار كرد

  مسئول برگزاری استارتاپ ویکند زنجان گفت: از امروز که روز نخست هفته جهانی کارآفرینی است برنامه‌های استارتاپ در زنجان آغاز می‌شود.

  امیررضا محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شنبه تا سه شنبه هفته جاری برنامه‌های سخنرانی مرحله اول استارت آی و چهارشنبه تا جمعه استارتاپ ویکند برگزار می‌شود.

   به گفته وی امروز همزمان با نخستین روز هفته جهانی کارآفرینی برنامه‌های استارتاپ در محل اتاق بازرگانی با سخنرانی مسئولان استانی و  کارآفرینانی از هلند، بلژیک و دبی آغاز می‌شود تا این کار آفرینان از تجربیات خود در کشورهایشان سخن بگویند.

   مسئول برگزاری استارتاپ ویکند زنجان خاطرنشان کرد: انتظار نداریم افراد با حضور در این دوره‌ها به‌سرعت کارآفرین شوند چراکه استارتاپ ویکند محفلی برای آَنایی افراد با یکدیگر است و معمولاً ۷۰ درصد شرکت کنندگان پس‌ از این برنامه با افرادی داری توانمندی‌های مختلف برای امور بعدی آشنا می‌شوند.

  محمدی با تبیین معنی استارتاپ گفت: شرکت‌های نوپا که با یک ایده ساده و اولیه کار خود را آغاز می‌کنند و سرعت زمینه رشد برای آنها فراهم می‌شود با عنوان استارتاپ شناخته می‌شوند و سرمایه‌گذاری روی استارتاپ‌ها یکی از کسب‌وکارهای جدید این روزها محسوب می‌شود.

   وی بابیان اینکه شرکت‌هایی تشکیل‌شده‌اند که به دنبال شناسایی استارتاپ‌ها برای سرمایه‌گذاری می‌گردند، ابراز کرد: در تعریف‌های دقیق‌تر تأکید می‌شود که وب‌سایت یا یک اپ موبایل، لزوماً یک استارتاپ نیست، بلکه استارتاپ یک سازمان موقت است که باهدف پیدا کردن یک مدل کسب‌وکار به وجود آمده است.

  به گفته محمدی، منظور از سازمان هم هر مجموعه‌ای از افراد، ابزارها و روابط بین آنهاست، این سازمان حتی می‌تواند در زیرزمین یک خانه شکل بگیرد. از آن مهتر این است که کار استارتاپ پیدا کردن سریع مدل کسب و کار در کمترین زمان است.

  مسئول برگزاری استارتاپ در زنجان یادآور شد: با این تعریف استارتاپ چندساله معنی ندارد، استارتاپ ها معمولاً حول ایده‌های نوآورانه و خلاقانه بنا می‌شود، هر استارتاپی لازم نیست حتماً در حوزه کامپیوتر و اینترنت باشد، اما از آنجا که هزینه سخت‌افزار،‌ نرم‌افزار و زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکار در این حوزه در حال کاهش است و با کمترین سرمایه‌ها، می‌توان کار را آغاز کرد، این بخش بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد.

  محمدی متذکر شد: نباید فراموش شود که هر وب‌سایت یا اپ موبایل، لزوماً نمی‌تواند با تعریف استارتاپ همخوانی داشته باشد، بیزینس پشت آن وب‌سایت مهم است که اگر در پس یک بیزینس، مدل تکرارپذیر و مقیاس‌پذیر باهدف رشد سریع باشد، جز تعریف استارتاپ قرار خواهد گرفت.

  وی در خصوص استارتاپ ویکند نیز گفت: در سراسر دنیا جلسات و دور همی‌های آموزشی یا همان رویداد کارگاهی برگزار می‌شود تا از دل آن ایده‌های نو استخراج شود، این جلسات به‌طور منظم و عموماً در آخر هفته‌ها برگزار می‌شود به همین دلیل به استارتاپ ویکند مشهور شده است.

  محمدی ادامه داد:  در زنجان هم‌سال پیش یک دوره استارتاپ ویکند برگزارشده است، در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه مثل برنامه نویسان،‌ مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب‌های حرفه‌ای و طرحان گرافیک دورهم جمع می‌شوند تا در انتهای هفته طی ۵۴ ساعت ایده یا پروژه‌هایی را طرح کنند و در همان مدت راه‌های اجرایی شدن آن را به اشتراک بگذارند.

  به گفته این عضو استارتاپ، در این جلسات ایده‌ها پردازش می‌شوند تا شاید با یافتن راه‌های توسعه و رشد به موفقیت برسند و از آنجا که بسیاری از ایده‌ها برای پردازش و انجام، نیاز به متخصصان حوزه‌های مختلف دارند،‌ در این گردهمایی‌ها، ایده به مشورت گذاشته می‌شود و افراد متخصص در رشته‌های مرتبط، نظرشان را می‌گویند.

  وی با اشاره به انتخاب ایده‌های برتر  گفت: گروه‌هایی تشکیل می‌شود و روی عملی کردن آن ایده کار می‌کنند، درنهایت در ساعات پایانی، ایده‌هایی که روی آن کارشده را بیان می‌کنند و اگر یک دوم از آن آماده‌شده باشد، نمایش داده می‌شود، در این محفل هم داوران حضور دارند و هم بعضی از سرمایه‌گذاران، داوران ایده‌های برتر را انتخاب می‌کنند و سرمایه‌گذاران نیز با توجه به پتانسیل ایده‌ها برای کسب بازار،‌ روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.