اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۴۸۹۳ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۰۴

  جشنواره مواد غذایی و صنایع دستی دانش آموزی در دوراهک برپا شد

  بوشهر - بازارچه مواد غذایی با هدف توسعه توانمندی‌های دانش آموزان در راستای ایجاد فرهنگ کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکار در دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی شهر دوراهک راه‌اندازی شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، شهردار دوراهک عصر سه‌شنبه در حاشیه بازدید از این بازارچه با تبریک دهه فجر، گفت: مدرسه به‌عنوان پایه و اساس آموزش به نوجوانان و تأثیرگذارترین نهاد در زمینه خودسازی آن‌ها محسوب می‌شود.

  هوشنگ احمدی اظهار داشت: فضای پویا و فعال مبتنی بر جامعه محوری در مدارس و توسعه فرهنگ کارآفرینی و مهارت‌آموزی، یکی از دستاوردهای برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاهای دانش‌آموزی در مدارس است.

  شهردار دوراهک با بیان اینکه یکی از معیارهای توسعه یافتگی کشورها، میزان مشارکت زنان در جامعه است، افزود: امروزه نگاه جهان، بیشتر به سوی زنان معطوف شده است چرا که زن به عنوان نیروی فعال و سازنده، تأثیر بسیاری در روند توسعه و افزایش کمی و کیفی نیروی انسانی هر جامعه خواهد داشت.

  هوشنگ احمدی گفت: برگزاری چنین برنامه‌هایی در سطح مدارس زمینه‌ساز فعالیت بیشتر دانش‌آموزان در زمینه خوداشتغالی خواهد بود و فرهنگ خودکفایی را به آینده‌سازان این مملکت آموزش خواهد داد.

  نایب رئیس شورای اسلامی شهر،دوراهک نیز در این بازدید گفت: استقلال و خودکفایی زمانی در کشور اتفاق می‌افتد که کارآفرینان و نوآوران در نظام آموزشی امکان رشد و پرورش پیدا کنند.

  حسن دوراهکی افزود: باید این باور را برای دانش آموزان تبیین کنیم که یک جامعه توسعه یافته نیازمند نیروی انسانی خلاق است و مهارت‌های حرفه‌ای یک ضرورت برای مشارکت فعال زنان در جامعه است.

  دوراهکی اظهار داشت: تقویت روحیه خودباوری و ضرورت آشنایی دانش آموزان دختر با مهارت‌های حرفه‌ای و صنایع دستی برای کمک به اقتصاد خانواده و کشور لازم و ضروری است.

  مدیر دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی شهر دوراهک نیز در این آیین گفت: این بازارچه با هدف بهره‌وری از درس، آشنایی دانش‌آموزان با حرفه کسب‌وکار، کسب ایده‌های خلاق و تبدیل آن به محصول، افزایش روحیه تولید در دانش‌آموزان، آشنایی با خلاقیت و توانایی‌های دانش‌آموزان و عملی کردن داشته‌های دانش‌آموزان برگزار شده است.

  زینب انبیاء با بیان اینکه بیش از ۱۰ میلیون ریال درآمد حاصل از فروش مواد غذایی و صنایع دستی ساخته شده توسط دانش آموزان این آموزشگاه بود، اظهار داشت: دانش آموزان این آموزشگاه، انواع تولیدات دست‌ساز خود را به نمایش گذاشتند و به سایر هم‌کلاسی‌ها، اولیای دانش‌آموزان و بازدیدکنندگان فروختند و بیش از ۱۰ میلیون ریال درامد کسب کردند.

  وی گفت: دانش‌آموزان به صورت گروهای چند نفره، محصولات خود را در ۳۷ غرفه به نمایش گذاشتند و در یک روز خود را در بازار شبیه سازی شده احساس و تجربه سالمی را کسب کردند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی