اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۴۸۸۱ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۴
  ابتکار مطرح کرد؛

  برنامه دولت برای اشتغال فراگیر و پایدار بانوان

  قم - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دولت دو مصوبه برای اشتغال پایدار و فراگیر دارد که پیگیر سهم زنان نیازمند اشتغال در این مصوبات هستیم.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، معصومه ابتکار غروب دوشنبه در حاشیه بازدید از شرکت مهندسین مشاور زمین کاروان یاقوت کویر قم که در منطقه نیروگاه قم فعالیت دارد، درخصوص برنامه‌های معاونت زنان و خانواده برای اشتغال زنان کشور اظهار داشت: ما دو برنامه در این باره داریم یکی مصوبه دولت در خصوص تسهیلات مربوط به اشتغال فراگیر است که ما در پی جریان شکل‌گیری آیین نامه و فرایند اشتغال زنان هستیم.

  وی افزود: البته مشکلاتی در این باره همچون دارا بودن ضامن با شرایط سنگین می‌باشد که طی مکاتبه با بانک مرکزی پیگیر تسهیل ارائه تسهیلات خواهم بود.

  معاون رئیس جمهور بیان کرد: مصوبه دیگر دولت تخصیص یک میلیارد تومان از صندوق توسعه برای اشتغال زنان روستایی است.

  استفاده از از فناوری‌های نوین برای کارآفرینی

  وی با بیان اینکه معاونت زنان کارگروه ویژه کارآفرینی دارد، افزود: در تلاش هستیم از فناوری‌های نوین برای کارآفرینی استفاده کنیم.

  ابتکار با بیان اینکه اولین نشست تخصصی نقش کارآفرینی در ارتقای وضعیت و کارآفرینی زنان در سطح ملی برگزار می‌شود،‌ گفت: در دوره بعد این نشست در سطح بین‌المللی برگزار خواهد شد.

  وی درخصوص آموزشگاه یاقوت کویر بیان کرد: کار هنر و هرآنچه مزیت اقتصادی در این باره داشته باشد ارزشمند است و به خصوص سنگ و معدن برای اشتغال و کارآفرینی جایگاه خوبی دارد.

  معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: برای اشتغال زنان سرپرست خانوار شهری با همکاری بهزیستی کار گروه ویژه تشکیل شده است.

  وی بیان داشت: برای همه زنان نیازمند کار مخصوصاً دختران تحصیل کرده برنامه داریم.

  گفتنی است این بازدید با بیش از دو ساعت تأخیر از زمان اعلام شده برگزار شد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی