اخبار تازه

کد خبر ۴۶۸۷ انتشار : ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۸

ثبت‌نام 2 هزار نفر در طرح کارورزی استان قم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: تاکنون بالغ‌بر 2 هزار نفر در طرح کارورزی استان قم شرکت و ثبت‌نام کردند که از این‌بین نزدیک به 500 نفر حائز دریافت شرایط دریافت تسهیلات شناخته شدند.

به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مصطفی کاویانی عصر امروز در کارگروه اشتغال استان قم که در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اجرای طرح کارورزی در استان قم اظهار داشت: طرح کارورزی با وجود تمامی مشکلاتی که پیش روی این طرح بوده در استان عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح کارورزی در استان قم در طول 10 ماه گذشته افزود: از مجموعه سهمیه استانی کشور که در زمینهٔ کارورزی به استان‌های مختلف کشور ابلاغ‌شده تاکنون بالغ‌بر 2 هزار نفر شرکت و ثبت‌نام کردند که از این‌بین نزدیک به 500 نفر حائز دریافت شرایط دریافت تسهیلات شناخته شدند.

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان قم کارگاه‌های تولیدی استان را یکی از مهم‌ترین شاخه‌های کارورزی و اشتغال در استان قم بیان کرد و گفت: برای طرح مهارت‌آموزی و کارورزی در بخش کارگاه‌ها نیز تاکنون بیش از 62 کارگاه ثبت‌نام کردند که روند اجرایی و عملیاتی این تعداد کارگاه نیز با روند قابل قبولی در دست اقدام است.

کاویانی با اشاره به اولویت‌های اصلی استان قم در زمینهٔ کارورزی و اشتغال عنوان کرد: در استان قم گردشگری و میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و صنعت چوب و مبلمان ازجمله مهم‌ترین اولویت‌های استانی قم در زمینهٔ رونق و توسعه اشتغال و تولید در سال 96 معرفی و شناسایی‌شده بودند.

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان قم با بیان برخی دیگر از مهم‌ترین اولویت‌های کارورزی و اشتغال استان قم تأکید کرد: سوهان یکی دیگر از مهم‌ترین اولویت‌های استان در زمینهٔ کارورزی بوده که ظرفیت‌های بالایی نیز در این زمینه در استان قم وجود دارد، همچنین صنعت چاپ و نشر، فرش دستباف و کفش نیز ازجمله مهم‌ترین اولویت استانی است که در کارگروه اشتغال کشور تأیید و برای اجرا به استان معرفی‌شده است.

وی با اشاره به اهمیت کارگروه اشتغال استان ادامه داد:کارگروه اشتغال استان به ریاست استاندار و با حضور مدیران دستگاه‌های مرتبط شکل‌گرفته تا سهم تسهیلات 71 میلیارد تومانی استان را در زمینهٔ کارآموزی و اشتغال را به‌درستی و با منطق درستی در سطح استان قم هدایت کند.

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان قم  با تأکید بر اهمیت اجرای عدالت در تخصیص تسهیلات در نظر گرفته‌شده در زمینهٔ کارورزی ابراز کرد: برای عدالت در جانمایی طرح‌های کارآفرینی استان کمیته ویژه‌ای در نظر گرفته‌شده تا سهم 71 میلیارد تومانی استان به‌درستی تقسیم شود.

کاویانی با بیان مهم‌ترین اولویت‌های تخصیص تسهیلات کارآفرینی در مناطق و بخش‌های مختلف استان تأکید کرد: تعداد جمعیت ساکن در آن منطقه و میزان افراد بیکار موجود دو  اولویت مهم واصلی استان در تخصیص تسهیلات کارآفرینی در استان بوده است.

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان قم بازپرداخت وام‌های کارآفرینی را مورد توجه قرار داد و گفت: نرخ سود تسهیلات با 10 درصد در مناطق روستایی ارائه می‌شود همچنین بازپرداخت‌های وام‌های کارآفرینی  نیز از 2 تا 6 سال متفاوت خواهد بود.

این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
برچسب ها :کارآفرینی