اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۴۶۴۷ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱

  جذب واحدهای فناور در مراکز رشد واحد علوم و تحقیقات

  مرکز رشد واحد علوم و تحقیقات طی فراخوانی اقدام به جذب ایده‌های پژوهشی و طرح‌های فناورانه کرده است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، ‌از سوی مرکز رشد واحد علوم و تحقیقات فراخوانی برای جذب ایده‌های پژوهشی و طرح‌های فناورانه در قالب هسته‌های پژوهشی منتشر شد.  

  بر اساس این فراخوان معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در نظر دارد در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال اقدام به جذب ایده‌های پژوهشی و طرح‌های توجیهی و حمایت از آنها در قالب طرح‌های فناورانه کند.

  طرح‌های پژوهشی جذب شده ترجیحا در حوزه‌های نانوفناوری، بیوتکنولوژی، تولید ژنوم‌ها و وکتورهای نوترکیب تعیین شده است و متقاضیان می‌تواند برای ثبت درخواست خود به دفتر توسعه فناوری، کارآفرینی و ارتباط با صنعت واحد علوم و تحقیقات واقع در ساختمان علوم انسانی طبقه ۴ شمالی مراجعه کنند.

  ‌دکتر فاطمه عزیزآبادی فراهانی معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات آغاز فراخوان جذب ایده‌های پژوهشی و طرح‌های فناورانه در قالب هسته‌های پژوهشی و واحدهای فناور به منظور استقرار در مرکز رشد «بیوفناوری، اصلاح ژنوم‌های جانوری و گیاهی، توسعه وکتورهای نوترکیب و نانوفناوری» واحد علوم و تحقیقات خبر داد و گفت: مرکز رشد «بیوفناوری، اصلاح ژنوم‌های جانوری و گیاهی، توسعه وکتورهای نوترکیب و نانوفناوری» واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در راستای ایجاد، توسعه و رشد کسب‌ وکارهای کوچک و دانش‌بنیان و تجاری‌سازی دستاوردهای تحقیقاتی و فناورانه در حوزه‌های تخصصی مربوط به این مرکز رشد، مرحله تأسیس را گذرانده و در حال فعال‌سازی است.

  وی افزود: مرکز رشد واحد علوم و تحقیقات با ارایه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه کسب‌وکارهای جدید توسط کارآفرینان در قالب واحدهای نوپای فعال صاحب ایده در حوزه‌های نانوفناوری، بیوتکنولوژی و تولید ژنوم‌ها و وکتورهای نوترکیب پشتیبانی می‌کند.

  معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند درخواست‌ها و اعلام آمادگی خود را به دفتر توسعه فناوری، کارآفرینی و ارتباط با صنعت واحد علوم و تحقیقات ارائه کنند، خاطرنشان کرد: مرکز رشد «بیوفناوری، اصلاح ژنوم‌های جانوری و گیاهی، توسعه وکتورهای نوترکیب و نانوفناوری» واحد علوم و تحقیقات با ارائه فضای اداری، فنی و آزمایشگاهی همراه با خدمات حمایتی با حداقل هزینه برای شرکت‌های نوپا و کارآفرین، به یاری این شرکت‌های کوچک در حوزه‌های تخصصی مربوطه می‌پردازد.

  وی مراکز رشد را بستری برای تبدیل نوآوری‌ها و دستاوردهای تحقیقاتی به محصولات و نیز ترغیب کارآفرینی و توسعه تکنولوژیک دانست و افزود: واحدهای فناور مستقر در این مراکز، از امکاناتی نظیر تامین فضای کاری اداری در حد مقدورات واحد علوم و تحقیقات، اینترنت دانشگاه و سالن‌های کنفرانس، دوره‌های آموزش و مشاوره در حوزه‌های در حوزه مدیریت کسب‌وکار و مشاوره‌های حقوقی، مدیریتی و تجاری‌سازی بهره‌مند خواهند شد.

  عزیزآبادی از ارزیابی عملکرد و ارائه مشاوره به واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد به عنوان مهمترین حمایت این واحد دانشگاهی از صاحبان ایده نام برد و گفت: معرفی واحدهای فناور در افکار عمومی و بازارهای هدف، از طریق ابزارهای اطلاع‌رسانی واحد علوم و تحقیقات و کمک به آنها جهت دریافت تسهیلات مالی، از دیگر حمایت‌هایی است که توسط این واحد صورت خواهد گرفت.

  وی با اشاره به ظرفیت علمی واحد علوم و تحقیقات برای پشتیبانی علمی – تخصصی از فعالیت‌های مرکز رشد و مراکز تحقیقاتی، گفت: وجود دانشکده‌های متعدد، گروه‌های آموزشی تخصصی، اساتید برجسته و شاخص و ظرفیت قابل اتکای دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و پسادکتری، ظرفیت و استعداد انجام فعالیت‌های پژوهشی بنیادی و کاربردی را فراهم آورده که می‌تواند منشأ تحول علمی باشد.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی