اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۴۲۳۵ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴

  همایش رویداد "تسهیل‌گری و کارآفرینی روستایی تتکا" در رشت برگزار شد

  رویداد تسهیل‌گری و کارآفرینی روستایی تتکا با تقدیر از طرح‌های برگزیده ارائه شده به این همایش در رشت برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، اختتامیه نخستین رویداد تسهیل‌گری و کارآفرینی روستایی تتکا در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گیلان و با تقدیر از طرح‌های برگزیده این رویداد علمی اقتصادی برگزار شد.

  بنیان‌گذار مرکز تتکا در این مراسم با اشاره به رو به کاهش بودن جمعیت روستایی در استان گیلان اظهار داشت: بر اساس مقایسه آمار سرشماری سال‌های 90 تا 95 مشخص می‌شود که جمعیت روستایی با درصد 3.3 در حال کاهش است.

  سیدرضا کسایی با اشاره به نرخ بیکاری جوانان ساکن در مناطق روستایی اعلام کرد: درصد بیکاری جوانان 15 تا 29 سال از 18.8 درصد مناطق روستایی به 32 درصد افزایش پیدا کرده است.

  وی با اشاره به لزوم ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر اقدامات موثری در زمینه بهسازی زیرساخت‌های روستایی انجام شده است.

  بنیان‌گذار مرکز تتکا با بیان اینکه تنها با حرف زدن نمی‌توان باعث توسعه اشتغال پایدار روستایی شد تاکید کرد: تحقق این امر با ارائه و اجرای طرح‌های استارت‌آپ روستایی قابل دستیابی است.

  کسایی با اشاره به عناصر موثر در توسعه اشتغال روستایی ابراز داشت: حمایت‌های دولتی، حضور دانشگاهیان و فعالان عرصه روستایی و ایده‌پردازی در حوزه استارت‌ها آپ‌های روستایی، مجموعه‌ای از این عناصر پیوسته هستند.

  وی با اشاره به نقش بخش خصوصی در توسعه اشتغال پایدار روستایی اظهار داشت: بخش خصوصی به‌عنوان مکمل، تسهیل‌گر و همراه با برنامه‌های دولت در برنامه ششم توسعه می‌تواند نقش موثری در این زمینه ایفا کند.

  بنیان‌گذار مرکز تتکا با اشاره به برنامه‌های این مرکز اعلام کرد: این مرکز در تلاش است تا با استفاده از ظرفیت‌های روستایی موجود و با همکاری دانشگاهیان سبب ایجاد اشتغال و توسعه پایدار روستایی از طریق تلفیق سنت و مدرنیته شود.

  کسایی با بیان اینکه مرکز تتکا در تلاش است تا با برگزاری رویدادهای تسهیل‌گری بتواند تسهیل‌گران حوزه روستایی را پرورش دهد گفت: تا پایان سال 97، دو هزار تسهیل‌گر روستایی پرورش داده می‌شوند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از تسنیم 82 ایده استارت‌آپ روستایی در قالب 14 تیم به نخستین رویداد تسهیل‌گری و کارآفرینی روستایی تتکا ارسال شده بود که از میان آن‌ها سه طرح تولید کاغذ یا گیاهان مهاجم مانند سنبل آبی، خشک‌کن مواد غذایی و گیاهان و تزئین لباس با استفاده از طرح ها و دوخت‌های سنتی به مقام اول تا سوم دست پیدا کردند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی