اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۳۳۰۳ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۶
  مدیر آزمایشگاه رفرانس انتقال خون عنوان کرد؛

  پیشنهاد کشورهای منطقه برای خرید کیت های تشخیصی ساخت ایران

  مدیر آزمایشگاه رفرانس سازمان انتقال خون ایران، برگزاری سمینار آموزشی غربالگری آنتی بادی های غیرمنتظره را فرصتی برای بازاریابی کیت های تولید کشورمان در منطقه دانست.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری مهر، مصطفی مقدم گفت: برگزاری کارگاه نظری و عملی غربالگری آنتی ­بادی ­های غیر منتظره از کشورهای منطقه «امرو» و ارائه و تصویب موضوع تعیین شیوع و نقشه گروه های خون اصلی و سایر سیستم های گروه خون در منطقه از مهمترین فعالیت های آزمایشگاه رفرانس ایمونو هماتولوژی و انجماد خون در راستای همکاری های سازمان انتقال خون و سازمان جهانی بهداشت ( WHOCC) است.

  وی افزود: کارگاه نظری و عملی غربالگری آنتی ­بادی­ های غیر منتظره در راستای همکاری به سازمان جهانی بهداشت برای کشورهای عضو EMRO برگزار شد و ۹ شرکت کننده از کشورهای افغانستان، عراق، ترکیه، عمان، مصر و سودان در آن حضور داشتند که مباحث برای آنها بسیار جدید و جالب و مفید بود.

  مقدم با اشاره به سطح علمی بالای ایران در این رابطه و رضایت  شرکت کنندگان این کارگاه آموزشی از مباحث و موارد معرفی شده گفت: در این کشورها در بهترین شرایط چند مرکز خصوصی با امکاناتی ناهمسان و غیر همگن خدماتی را در زمینه غربالگری آنتی بادی های ناخواسته انجام می دهند و از این نظر ایران نسبت به این کشورها برتری دارد.

  وی، معرفی سطح علمی و توان و دانش فنی آزمایشگاه ایمونو هماتولوژی ایران را از دستاوردهای این سمینار آموزشی دانست و افزود: این سمینار همچنین بازاریابی برای کیت های تولید ایران به شمار می رفت و از میان کشورهای منطقه برای همکاری مشترک و خرید کیت های تشخیصی پیشنهاد داشتیم.

  رئیس طرح ملی خون های نادر ایران، همچنین از ارائه و تصویب موضوع تعیین شیوع و نقشه گروه ­های خون اصلی و سایر سیستم­ های گروه خون در منطقه خبر داد.

  مقدم، ارسال نمونه و مشاوره برای غربالگری آنتی بادی های ناخواسته را از دیگر دستاوردهای سمینار یاد شده دانست و گفت: کیت های تشخیصی مربوط، در ایران تولید انبوه می شود و در ۴۰۰ مرکز کشور توزیع و مورد استفاده قرار می گیرد.

  وی در مورد این طرح گفت: این طرح از سوی سازمان جهانی بهداشت پذیرفته شده و منتظر شروع مراحل اجرایی طرح هستیم.

  مقدم از استمرار کارگاه مشاوره فنی و آموزشی خبر داد و افزود: در سال ۲۰۱۸ نیز سمینار دیگری برای کشورهای منطقه امرو پیش بینی شده است.

  وی، گزینش نامناسب افراد شرکت کننده در سمینار آموزشی و نداشتن اطلاعات نسبتا پیشرفته انتقال خون و ضعف زبان انگلیسی در نماینده برخی از کشورها را از مشکلات این کارگاه آموزشی دانست.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی