اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۲۶۷۶ انتشار : ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۹
  مدیرکل تعاون گلستان:

  تفکر اشتغال پشت میز نشینی جوابگو نیست

  گرگان- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: تفکر اشتغال پشت میز نشینی جوابگو نیست و باید به سمت کارآفرینی رفت.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، سعید مازندرانی عصر دوشنبه، در جلسه هم اندیشی «کارآفرینی و چالش های پیشه رو در بازار کار» که در سالن رشد دانشگاه منابع طبیعی برگزار شد، با بیان این که تفکر پشت میز نشینی دیگر جوابگو نیست، تاکید کرد: دانشجو وارد عرصه کارآفرینی می شود اما آموزش های داده شده عملیاتی نبوده و منجر به شکست شده است.

  وی اظهار کرد: سال هااست مسائل کارآفرینی و اشتغال به صورت علمی و تئوری بیان می شود و در این زمینه شعارهای زیادی داده شده است.

  وی تصریح کرد: امسال در بحث رفع موانع تولید ۶۷۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار ۳۷۴ بنگاه اقتصادی قرار دادیم و از اخراج سه هزار نیروی کار جلوگیری شد.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان اظهار کرد: ما نتوانسته ایم حلقه صنعت و دانشگاه را کامل کنیم، افرادی که به پژوهش و تدریس مشغول هستند نتوانسته اند آن تئوری ها را در کشور ایران بومی کنند.

  مازندرانی تاکید کرد: در بحث اشتغال ناقص رتبه یک داریم یعنی دانشجوی ما بیکار است ولی به فعالیت هایی با درآمد کم در طول هفته مشغول است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: در سال ۹۴ برای ۷۲۰هزار نفر شغل ایجاد شده ولی ۵۲۰ هزار نفر هم به دلیل کارهای فصلی، پروژه ای یا تعطیلی بنگاه ها بیکار شدند.

  وی بیان کرد: بیشترین مراجعه کنندگان بیکاران ما در استان در رشته کامپیوتر و بحث معماری هستند و کمترین نرخ بیکاری را در خدمات ایمنی داریم.

  مازندرانی تصریح کرد: در بحث بهداشت میزان اشتغال بالاست و این جای تحلیل دارد که آیا میزان بهداشت و بیماری و گرفتاری مردم زیاد شده یا سطح بهداشت بالا رفته و بالتبع اشتغال بالا رفته است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: ۴۹.۵ درصد پزشکان ما را بانوان تشکیل می دهند و میزان بیکاری بانوان ما کاهش پیدا کرده است.

  وی عنوان کرد: در سال ۹۵، یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فارغ التحصیل وارد بازار کار کشور شده اند و  در سال ۹۵ این نرخ به دو میلیون نفر خواهد رسید.
   

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی