اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۲۵۹۰ انتشار : ۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۴
  مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت کار:

  مراکز کارآفرینی کشور در استان های تهران، البرز و قم متمرکز است

  کرج - مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بیشترین تمرکز مراکز کارآفرینی را در استان های تهران البرز و قم اعلام کرد که به معنای بیشتر شدن عدم توازن منطقه ای است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، دکتر پریسا ریاحی پیش از ظهر پنجشنبه در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان البرز، گفت: برای رفع مشکلات اقتصادی و رکود و حذف بیکاری چاره ای نیست جز این که سیاست های کارآفرینی را در اولویت قرار دهیم.

  به گفته مدیرکل توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی امروز دولت نیز آنچنان که مقام معظم رهبری در چارچوب اقتصاد مقاومتی به مقوله کارآفرینی نظر و تاکید داشته اند، باید نسبت به این مهم توجه جدی داشته باشد.

  وی با بیان این مطلب که کارآفرینانی که امروز به عنوان کارآفرین نمونه انتخاب شده اند، نمونه واقع اقدام و عمل هستند، توضیح داد: این کارآفرینان برای انتخاب پروسه مشکلی را پشت سر گذاشتند، نخست اینکه ۱۸ هزار بنگاه در جشنواره کارآفرینی سال جاری ثبت نام کردند.

  وی با نظر به اهمیت رشد و نوآوری برای رونق کار در بنگاه های کارآفرینی، افزود: از مجموع ۱۸ هزار بنگاه کارآفرینی که ثبت نام کردند، تنها ۱۸۲ نفر موفق به عنوان برتر کارآفرین شدند و مهمترین شاخصه انتخاب بحث رشد بود.

  ریاحی تصریح کرد: مهم ترین ویژگی این منتخبان در بحث کارآفرینی رشد و نو آوری بود، آنان با تکیه به نوآوری در بخش های مختلف در سه سال گذشته که سخت ترین سال های اقتصادی ما بود این کارآفرینان رشد داشتند این رشد باید براساس نوآوری آنان باشد.

  مدیرکل توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اهمیت شاخص های انتخابی کارآفرینان برتر عنوان کرد: اعتبار و آموزش تیم های کارآفرینی از اهمیت بالایی برخوردار است.

  وی در بخش دیگری به نقش مدیر اشاره کرد و توضیح داد: شخص مدیر تا همت نداشته باشد با وجود نوآوری زیر مجموعه آن روند حرکتی به وجود نخواهد آمد از این رو توان مدیریت بالا همراه با کارکنان خوبی که دارد یکی موارد لحاظ شده برای انتخاب این کارآفرینان برتر بود.

  ریاحی با در نظر گرفتن این مهم که در دنیا تلاطم شدیدی در بحث اقتصاد به دلیل فن آوری های جدید وجود دارد، گفت: فن آوری شمشیر دولبه است یک لبه باعث اختلاف شدید می شود زیرا برخی کشورها به واسطه فن آوری فرصت بیشتری پیدا می کنند و البته کشورهای نوآور منتظر رسیدن کشورهای دیگر نخواهند ماند.

  وی به مطالعه روی بنگاه های پر رشد در کشور اشاره کرد و گفت: بیشترین تمرکز این مراکز در پایتخت، استان البرز و قم بوده است و این به معنای بیشتر شدن عدم توازن منطقه ای است.

  مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی توضیح داد: رسانه های در این مهم نقش اساسی دارند به همین منظور نقل داستان کارآفرینان به جوانان امید می دهد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی