اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۲۵۷۳ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۴
  در قالب برنامه ششم توسعه؛

  تدوین نظام نوین تعاون/۲ میلیون شغل در روستاها ایجاد می‌شود

  خرم آباد - نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت مکلف شده که نسبت به تهیه و تدوین نظام نوین تعاون با رویکرد اشتغال زایی و کارآفرینی اقدام کند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، محمد خدابخشی در تشریح دستور کار امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم برای بررسی مواد ارجاع شده از صحن علنی به این کمیسیون، اظهار داشت: بند مربوط به همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در نشست امروز بررسی و مصوب شد که بر اساس آن سازمان تامین اجتماعی مکلف به همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران شد به گونه ای که نسبت اولین مستمری به حداکثر حقوق و مزایایی که در زمان مستمری برقرار بوده در طول برنامه ششم حفظ شده و همچنین  بازنشسته ای کمتر از این نسبت را نگیرد.

  نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین دولت مکلف شد تمامی کارکنان حاکمیتی  شاغل در پست های فشار قوی را از حیث حقوق و  مزایا و همچنین سایر امتیازات با کارکنان رسمی و پیمانی یکسان سازی کند.

  خدابخشی ادامه داد: علاوه بر این دولت مکلف شد نسبت به تهیه و تدوین نظام نوین تعاون با رویکرد اشتغال زایی و کارآفرینی اقدام کند.

  وی ادامه داد: همچنین تصویب ماده مربوط به روستاها از جمله مصوبات امروز کمیسیون بود که بر اساس آن دولت مکلف شد در برنامه حدود دو میلیون شغل در روستاها ایجاد و همچنین نسبت به تامین اعتبار و اختصاص مورد نیاز برای بهسازی، احداث و نگهداری  راه های روستایی بالای ۲۰ خانوار در طول برنامه اقدام کند.

  خدابخشی افزود: علاوه بر این دولت موظف به تعیین تکلیف استخدامی کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی در بانک کشاورزی و همچنین صندوق بیمه محصولات کشاورزی شد.

  نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه تشریح دستور کار امروز کمیسیون تلفیق یادآور شد: به دولت اجازه داده شد  اموال غیرمنقولی که بهره بردار آن وزارت ارتباط و فناوری است را با رعایت قوانین موجود در کشور تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال به فروش رسانده و درآمد حاصله را پس از واریز به خزانه داری کل کشور افزایش سرمایه سهم دولت در پست بانک اختصاص دهد.

  سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم ادامه داد: همچنین دولت موظف شد نسبت به افزایش سرمایه بانک تعاون از اول برنامه از محل فروش اموال مازاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سود سالانه به حساب افزایش سرمایه دولت در بانک مذکور منظور کند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی