اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۲۴۸۸ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۲

  یک هزارو 500 واحد مسکونی به خانوارهای دارای فرزند معلول تحویل می شود

  تهران- ایرنا- مدیرعامل بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان می گوید، تا پایان امسال بیش از یک هزار و 500 واحد مسکونی به خانوارهای دارای فرزند معلول در کشور تحویل داده می شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، «موسی برزگری سلطان احمدی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: امسال 550 واحد مسکونی برای خانوارهای دارای فرزندان معلول در روستاها و شهرها به واجدین شرایط واگذار شده است.
  وی با بیان اینکه 11 هزار و 300 خانوار در کشور دارای فرزندان معلول هستند، گفت: با همکاری بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، بهزیستی، خیرین مسکن ساز و سازمان ملی زمین و مسکن در نظر داریم در 4 سال آینده تمام این خانوارها صاحب مسکن شوند.
  برزگری سلطان احمدی، با بیان اینکه محرومیت زدایی در چارچوب اقتصاد مقاومتی و حمایت از مناطق محروم کشور از عمده اهداف بنیاد علوی است، گفت: در این راستا برای ارتقا سلامت بیش از 60 هزار مادر باردار، 720 هزار سبد کالایی با 14 نوع قلم کالا تحویل شده و بیش از 8 هزار دانشجوی مناطق محروم نیز هم اکنون تحت پوشش این بنیاد قرار دارند.
  به گفته وی ، در راستای حمایت از کارآفرینی، بنیاد علوی تفاهم ‌نامه‌ای را با بانک سینا امضا کرده است تا در 31 استان برای انجام کارآفرینی 200میلیارد ریال( 20میلیارد تومان) تسهیلات پرداخت کند. هر کارآفرین نیز می تواند تا 20 میلیارد ریال(2 میلیارد تومان) از این تسهیلات استفاده کند.
  وی با بیان اینکه پرداخت هرگونه تسهیلات در این زمینه با نظارت کامل انجام می شود، اظهارداشت: این تسهیلات با نرخ سود 18 درصد پرداخت می شود که 5 درصد سود آن را بنیاد علوی، 5 درصد دیگر را استانداران 31 استان و 8 درصد باقی مانده توسط کارآفرینان پرداخت می شود.
  برزگری سلطان احمدی ایجاد معیشت پایدار درمناطق محروم کشور و توانمند سازی این مناطق را از دیگر اهداف بنیاد مستضعفان در مناطق محروم کشور عنوان کرد و افزود: در این راستا تاکنون بنیاد در منطقه قلعه گنج در بین سه استان هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان 300 میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده و با راه اندازی یک واحد دامپروری بزرگ در این منطقه پرورش بز مورسیا اسپانیایی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در قلعه گنج در دستور کار ما قرار گرفته است که روزانه هر راس آن بیش از 2.5 کیلوگرم شیر می دهد.
  وی گفت: تاکنون بیشتر استان ها آمادگی خود را برای توسعه پایدار مناطق محروم استان های خود اعلام کرده اند تا بنیاد علوی با اجرای طرح های اقتصادی و اجتماعی همانند قعله گنج با کارآفرینی بتواند در توانمند سازی این مناطق مشارکت کند.
  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، شهرستان قلعه گنج با جمعیت 90 هزار نفر در فاصله 430 کیلومتری جنوب استان کرمان قرار دارد و بنیاد مستضعفان به عنوان نخستین پایلوت محرومیت زدایی در کشور با اجرای طرح های مختلف اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی و اجتماعی در صدد است مردم این منطقه بتوانند به درآمد پایداری دست پیدا کنند.
  اقتصام**1108**1561**خبرنگار: ایرج منصوری**انتشاردهنده: مژگان توانا
  آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان در کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام:
  @IRNAeco
  https://telegram.me/irnaeco

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی