اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۲۴۳۱ انتشار : ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۹
  عضو هیئت مدیره شورای تجاری ایران و "آسه آن":

  ارتباطات ایران و مالزی در زمینه کارآفرینی و توسعه نیروی انسانی گسترش می‌یابد

  عضو هیئت مدیره شورای تجاری ایران و "آسه آن" با اشاره به لزوم گسترش روابط اقتصادی میان ایران و مالزی گفت: ارتباطات ایران و مالزی در زمینه کارآفرینی و توسعه نیروی انسانی گسترش می‌یابد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به‌نقل از روابط‌عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، نشست بررسی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری با کشور مالزی با حضور هیئت تجاری مالزی در سالن همایش‌های بین المللی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

  رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این همایش اظهار داشت: مالزی به عنوان کشور مسلمان، دوست و همراه با ایران شناخته می‌شود و ایرانیان بسیاری در آن زندگی می‌کنند.

  سید عبدالوهاب سهل‌آبادی با انتقاد از پایین‌بودن سطح تبادلات تجاری بین ایران و مالزی افزود: حضور ایران در منطقه مرکزی آسیای میانه و جایگاه ویژه مالزی در جنوب شرق آسیا می‌تواند زمینه توسعه همکاری‌های اقتصادی بین دو بخش آسیا را فراهم کند ولی از این ظرفیت استفاده چندانی نشده است.

  وی خواستار تبادل گردشگر بین مالزی و اصفهان شد و گفت: اصفهان یکی از مقاصد مهم گردشگران خارجی است و می‌تواند زمینه جذب گردشگرانی مالزیایی را فراهم کند.

  رئیس اتاق بازرگانی اصفهان خواستار بررسی عوامل کاهش صادرات ایران به مالزی شد و گفت: به‌عنوان مثال در سال 92 و 93 ایران صادرات قابل توجهی شیرخشک به مالزی داشته ولی در سال 94 این میزان به صفر رسیده و عوامل کاهش تجارت دو کشور باید بررسی شود تا از طریق رایزنی‌های اقتصادی و سیاسی برطرف شود.

  وی با اشاره به فعالیت بیش از 8 هزار واحد صنعتی و یک هزار معدن در استان اصفهان بیان کرد: صنایع استان اصفهان نقش موثری در رفع نیازهای صنعتی و تولیدی ایران داشتند.

  سهل آبادی در بخشی از سخنان خود وجود مراکز دانشگاهی معتبر در اصفهان را از دیگر توانمندی‌های این استان برشمرد و گفت: بیش از 50 درصد تحصیل کرده‌های دانشگاه‌ها، بانوان هستند که در بخش‌های مختلف اقتصادی فعالیت می‌کنند.

  وی اصفهان را مهد صنایع دستی ایران معرف کرد و گفت: 130 رشته صنایع دستی در استان اصفهان وجود دارد که نقش مهمی در صادرات استان دارد.

  مالزی می‌تواند بازارخوبی برای محصولات ایرانی باشد

  مدیر منطقه سازمان سرمایه‌گذاری مالزی در کشور امارت متحده عربی با تاکید براینکه مالزی می‌تواند پخش‌کننده محصولات ایرانی در اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا "آسه آن" باشد، گفت: مالزی آماده خدمت‌گزاری در زمینه خدمات به شرکت‌های ایرانی و همچنین آموزش است.

  شکری ابوبکر با اشاره به قرارگیری مالزی بین دو کشور هند و چین، تصریح کرد: مالزی می‌تواند بازارخوبی برای محصولات ایرانی باشد و امیدواریم ارتباطات اقتصادی خود را تسهیل کنیم چرا که چین و دیگر کشورهای خارجی شرکت‌های بسیاری در مالزی دارند.

  وی تاکید کرد: فاصله کم ایران و مالزی می‌تواند فرصت خوبی برای افزایش روابط اقتصادی باشد چرا که شرکت‌های بین المللی مختلفی با این کشور فعالیت دارند.

  مدیر منطقه سازمان سرمایه‌گذاری مالزی در کشور امارت متحده عربی ادامه داد: در کنار تولید، کشور مالزی ارتباطات خوبی در زمینه خدمات دارد و فرصت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری در بحث تکنولوژی‌های روز، بیوتکنولوژی، انرژی‌های پاک و صنایع متکی به مواد اولیه دارد.

  به گفته مدیر منطقه سازمان سرمایه‌گذاری مالزی در امارت مالزی آماده خدمت‌گزاری در زمینه خدمات به شرکت‌های ایرانی است.

  وی با اشاره به وجود دفاتر پخش محصولات در مالزی تاکید کرد: کشور مالزی می‌تواند در زمینه آموزش نیز با ایران همکاری داشته باشد.

  ابوبکر در ادامه به اهمیت جایگاه جغرافیایی مالزی در "آسه آن" اشاره کرد و گفت: ما می‌خواهیم در بازار رقابتی منطقه کار کنیم از سوی دیگر ایران نیز باید در زمینه تجارت آزاد توجه ویژه‌ای داشته باشد. ما در "آسه آن" توانستیم ارتباطات خود را با ژاپن، کره، نیوزلند و همچنین هند، ترکیه و پاکستان تکمیل کنیم.

  مدیر منطقه سازمان سرمایه‌گذاری مالزی در امارات تاکید کرد: با همکاری ایران و مالزی، می‌توانیم پخش کننده محصولات ایرانی در منطقه "آسه آن" باشیم.

  وی به سیاست تجارت آزاد مالزی اشاره کرد و گفت: ما می‌خواهیم ارتباطات دو جانبه خود با ایران را افزایش دهیم.

  ابوبکر با بیان اینکه ایران پتانسیل‌های خوبی در بخش‌های مختلف دارد، ابراز امیدواری کرد: شرکت‌های ایرانی و مالزی ارتباطات خود را در محورهای گوناگون بیشتر کنند.

  ارتباطات ایران و مالزی در زمینه کارآفرینی توسعه می‌یابد

  عضو هیئت مدیره شورای تجاری ایران و "آسه آن" با اشاره به اینکه برای ارتباطات کارفرمایان ایرانی و مالزی و تداوم آن پتانسیل‌های فراوانی وجود دارد، تاکید کرد: ما باید اهداف و آرزوهای خود را بفهمیم و از فرهنگ یکدیگر درک متقابل داشته باشیم.

  داتو غزالی تصریح کرد: ایران و مالزی باید ارتباطات دائم در زمینه کارآفرینی و توسعه نیروی انسانی داشته باشند.

  وی با اشاره به دسترسی‌های کشور مالزی به دوبی تاکید کرد: ایران فاصله کمی با دوبی دارد و امیدواریم اتفاقات خوبی در زمینه کارآفرینی بین کوآلالامپور و اصفهان به عنوان دو شهر خواهرخوانده رقم بخورد.

  حمیدرضا مومنی مسئول کمیته توسعه صادرات کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست گفت: نقش فعال مالزی در اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا "آسه آن"می‌تواند زمینه معرفی و تجارت کالاهای ایرانی را فراهم سازد.

  در پایان این نشست هیئت تجاری مالزی با فعالان اقتصادی استان اصفهان در میزهای تخصصی به مذاکره پرداختند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی