اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۲۴۰۱ انتشار : ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۱

  یک مسئول صندوق کارآفرینی امید:برخی کالاهای تولید مشاغل خانگی استاندارد نیستند

  هندیجان - ایرنا - مسئول شناسایی طرح ها و ظرفیت های اشتغال صندوق کار آفرینی امید کشور گفت:برخی از کالاهای که به صورت مشاغل خانگی تولید می شوند با استانداردهای بازار فاصله داشته و تولید کنندگان آنها برای فروش محصول به مشکل بر می خورند.

  محمد اسماعلیی پور روز چهارشنبه در نشستی با فرماندار هندیجان افزود: پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی باید به افرادی صورت بگیرد که آموزش های لازم کسب و کار را گذرانده یا اطلاعات لازم در این خصوص را دارند.
  وی گفت:هم اکنون این صندوق به سه طریق خوداشتغالی، کارفرمایی و پشتیبان و حداکثر تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می کند.
  وی ادامه داد: مدل خود اشتغالی به دلیل سوابق گذشته در کیفیت نامناسب و نبود فروش محصول مورد نظر صندوق نیست و امروزه با تاکید بر تامین نیاز مشاغل به سمت شناسایی ظرفیت ها و حلقه های مفقود کسب کار در یک محل حرکت کرده ایم.
  وی با تاکید بر اهمیت ویژه روستاها در این طرح ها گفت: طرح یک روستا یک محصول یکی از الگوهای اشتغالی این صندوق است که می تواند زمینه اشتغال کلیه افراد یک روستا را بطور مثال در قالب طرح های گردشگری فراهم سازد.
  اسماعیلی افزود: این صندوق آمادگی دارد در قالب طرح های پشتیبان به زیر مجموعه های یک مرکز تولیدی که دارای فروش مناسب هستند نیز به همان میزان تسهیلات اعطا کند.
  وی اضافه کرد: شهرستان ها نیازمند برند سازی هستند و از افرادی که در این چرخه کار کنند با اولویت محصولات پر فروش حمایت می کنیم.
  سرپرست فرمانداری هندیجان نیز گفت: امسال تاکنون 10 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره اشتغال زایی با نرخ 4 درصد ازسوی صندوق کارآفرینی امید در این شهرستان پرداخت شده است.
  سید مهران رفیعی اظهار کرد: این تسهیلات تا سقف 300 میلیون ریال و به 40 نفر پرداخت شده است.
  وی گفت: 100 درصد اعتبارات این شهرستان در پرداخت تسهیلات کم بهره جذب شده و نیازمند پرداخت تسهیلات در سایر حوزه ها مانند صیادی، کشاورزی و دامداری هستیم.
  رفیعی استعلام سوابق بیمه ای را یکی از موانع پرداخت تسهیلات عنوان کرد و افزود: برخی افراد به ویژه در حوزه صید و صیادی برای توسعه کسب و کار خود نیازمند تسهیلات هستند که وجود سوابق بیمه ای دریافت این تسهیلات را برای آنها مشکل ساخته است که لازمست این افراد مورد توجه قرار گیرند.
  شهرستان هندیجان با 45 هزار نفر جمعیت در جنوب خوزستان قرار گرفته است.
  7163 / 6037
  خبرنگار: عبدالحسن محسنی نژاد ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی