اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۲۳۸۶ انتشار : ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۱
  نماینده ولی فقیه در لرستان مطرح کرد:

  سرمایه‌های سرگردان جذب شوند/«کارآفرینی» ملاک برتری در جامعه باشد

  خرم آباد - نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه سرمایه های سرگردان داخلی و خارجی باید در استان جذب شود، گفت: «کارآفرینی» باید ملاک برتری در جامعه باشد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی پیش از ظهر امروز در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان گفت: مسولان اقتصادی و صنعتی باید سرمایه های داخلی و حتی خارجی را وارد استان کنند.

  وی افزود: سرمایه های سرگردان زیادی در خارج از کشور و استان وجود دارد که باید برای بهبود شرایط اقتصادی جذب استان شوند.

  آمار واقعی را باید از مردم گرفت

  نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: به صراحت اعلام می کنیم که هیچ استانی در کشور وجود ندارد که از سرمایه گذاری های لرستان بی بهره مانده باشد اما استان لرستان نتوانسته است از این سرمایه های داخلی استفاده کند.

  آیت الله میرعمادی با بیان اینکه علت این مسئله این است که ما سرمایه گذار داخلی را جذب نکرده ایم و این در حالیست که همه استان ها حتی استان های پیشرفته برای جذب سرمایه گذار اقدام می کنند، تصریح کرد: ما باید سرمایه های سرگردان را در استان جذب کنیم و این در حالیست که برخی سرمایه گذاران اظهار می کنند که تا کنون اقدامی یا ارتباطی برای حضور آنها در استان انجام نشده است.

  وی با تاکید بر اینکه از آنجا که ما اقدامی برای برگرداندن این افراد نکرده ایم، این افراد در استان های دیگر سرمایه گذاری کرده اند و برگرداندن این افراد بسیار مهمتر از ارائه آمار است، افزود: مسئولان صنعتی و اقتصادی استان باید در این زمینه پاسخگو باشند زیرا آمار واقعی را باید از مردم گرفت.

  نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد اظهار کرد: مسئولان این بخش ها باید از خودشان بپرسند از زمانی که مسئولیت گرفته اند چقدر سرمایه جذب استان شده است.

  یک ملاک کارآفرینی باید جوانی باشد

  آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت های تحول اقتصادی و کارآفرینی اشاره کرد و گفت: وجود نیروی انسانی از مهمترین ضرورت های این حوزه است و خوشبختانه از نظر نیروی انسانی بسیار وضعیت مطلوبی داریم که البته در این بخش هم باید بیشتر به جوانان توجه کرد.

  وی اضافه کرد : یک ملاک کارآفرینی باید جوانی باشد.

  نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه کار و تلاش و جذب سرمایه هم ابعاد بسیار مهمی از تحول اقتصادی هستند که باید در جامعه نهادینه و پیگیری شوند، اظهار داشت: باید ملاک برتری در جامعه کارآفرینی باشد و از این رو به ابعاد مختلف امنیت، فرهنگ و معیشت توجه شود.

  آیت الله میرعمادی تصریح کرد: اگر این سه عامل در یک جامعه فراهم شود بی شک آن جامعه پیشرو خواهد بود.

  وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه ما در زمینه تربیت نیروی انسانی موفق عمل کرده ایم ولی در بحث فرهنگ کارآفرینی باید اقدامات بیشتری انجام بدهیم، خاطر نشان کرد: توجه به معیشت و فرهنگ هم باید به همین میزان در دستور کار باشد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی