اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۲۳۰۳ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۶
  اخبار کوتاه انتظامی استان یزد

  60 هزار لیتر سوخت قاچاق به مقصد نرسید

  رئیس پلیس آگاهی استان از توقیف دو دستگاه تریلی نفتکش و کشف 60 هزار لیتر سوخت قاچاق خارج از شبکه توسط ماموران پلیس خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین رضایی اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات قرارگاه مبارزه با سوخت قاچاق و همچنین برخورد قاطع با قاچاقچیان سوخت، ماموران پلیس آگاهی تردد خودروهای نفتکش در محورهای مواصلاتی را تحت نظر قرار دادند.

  وی ادامه داد: روز گذشته ماموران هنگام گشت زنی در این محورها متوجه تردد مشکوک دو دستگاه نفتکش "اسکانیا" شده و به همین منظور خودروها را برای بررسی مدارک و بارنامه متوقف کردند.

  رضایی گفت: ماموران پلیس در بازرسی از این دو نفتکش، 60 هزار لیتر فرآورده‌های نفتی قاچاق، شامل "گازوئیل" و "بنزین" را کشف و دو متهم را نیز دستگیر کردند.

  رئیس پلیس آگاهی استان یزد یادآور شد: قاچاقچیان این محموله سوختی را بدون مجوز شرکت نفت و به صورت قاچاق بارگیری و قصد انتقال به شرق کشور را داشتند که در محورهای مواصلاتی استان یزد شناسایی و دستگیر شدند.

  خدمت‌رسانی صادقانه پلیس افزایش سرمایه اجتماعی را به دنبال دارد

  فرمانده انتظامی استان یزد با بیان اینکه خدمت به مردم اگر همراه با دو شرط اخلاص و صداقت باشد بالاترین عبادات تلقی می‌شود، اظهار داشت: خدمت‌رسانی صادقانه و خالصانه پلیس به مردم می‌تواند سبب افزایش رضایت‌مندی مردم و همچنین افزایش سرمایه اجتماعی شود.

  سردار ایرج کاکاوند اظهار داشت: دین اسلام به عنوان آخرین دین الهی، دینی اجتماعی است که به همه ابعاد و زوایای زندگی بشری به ویژه خدمت به هم نوع توجه و نظارت دارد.

  وی با بیان اینکه خدمت به مردم اگر همراه با دو شرط اخلاص و صداقت باشد بالاترین عبادات تلقی می‌شود، افزود: خدمت‌رسانی صادقانه و خالصانه پلیس به مردم می‌تواند سبب افزایش رضایت‌مندی مردم و همچنین افزایش سرمایه اجتماعی شود.

  این مقام ارشد انتظامی خدمت‌رسانی به مردم را توفیق بزرگ الهی دانست و افزود: مسئولیت و مقام وسیله‌‌ای است برای خدمت به مردم چنانچه این موضوعات مدنظر باشد بسیاری از مشکلات نیز برطرف می‌شود.

  اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده در اشکذر

  فرمانده انتظامی شهرستان اشکذر از اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده در راستای گسترش امنیت و آرامش شهروندان خبر داد.

  سرهنگ حسین ثقفی اظهار داشت: در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و جلب رضایت عمومی مردم، مأموران انتظامی این شهرستان و یگان‌های انتظامی، طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز را در شهر اشکذر اجرا کردند.

  وی اظهار داشت: از مهمترین عواملی که سبب افزایش ناهنجاری‌ها و کاهش احساس امنیت در جامعه می‌شود، عرضه موادمخدر بوده که نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان فعال در این دو حوزه اقدامات موثری صورت گرفته است.

  ثقفی تصریح کرد: همچنین در این طرح تعدادی موتورسیکلت به علت نداشتن پلاک، نداشتن مدارک لازم، ایجاد مزاحمت و ناامنی برای شهروندان  و استفاده نکردن از کلاه ایمنی توقیف و به پارکینگ دلالت داده شد.

  مشارکت دفتر تحقیقات کاربردی پلیس در هفته پژوهش یزد

  از ارائه دهندگان ایده های برتر رویداد کارآفرینی با حضور رئیس دفتر تحقیقات کاربردی پلیس یزد و جمعی از مسئولان مراکز دانشگاهی و اجرایی استان تقدیر شد.

  به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، همایش کارآفرینی با مشارکت دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان یزد‌ در دانشگاه یزد برگزار شد.

  در این همایش سه روزه تعداد 54 ایده مرتبط با محورهای این همایش ارائه شد که در نهایت یازده ایده به عنوان ایده برتر شناسایی و از ارائه دهندگان آنان تقدیر به عمل آمد.

  محورهای این رویداد کارآفرینی عبارت از پلیس هوشمند و امنیت اجتماعی، اینترنت اشیاء، استفاده از کلان‌داده در مدیریت شهری، اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و آموزش شهروندان، افزایش مشارکت‌ شهروندان در مدیریت امور شهری، ایجاد فضای شهری خلاق، فعال و سرزنده و ارتقای کیفی سیما و منظر شهری و توسعه اقتصاد شهری بودند.

  نهادینه شدن فرهنگ ترافیک مستلزم کار فرهنگی و آموزش همگانی مستمر

  فرمانده انتظامی شهرستان ابرکوه گفت: نهادینه شدن فرهنگ ترافیک در جامعه را مستلزم کار فرهنگی و آموزش همگانی مستمر است.

  سرهنگ احمد کمالی در حاشیه بازدید دانش‌آموزان از شهرک ترافیک گفت: قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را باید از سنین پایین در بین کودکان نهادینه کرد.

  وی مشارکت دانش‌آموزان را یاری دهنده پلیس در ارتقا فرهنگ ترافیک دانست و عنوان داشت: ما دانش‌آموزان و همیاران پلیس را سرمایه اجتماعی خود می‌دانیم و معتقدیم مشارکت دانش آموزان یاری دهنده پلیس در ارتقا فرهنگ ترافیک است.

  توقیف موتورسیکلت غیرمجاز در یزد

  ماموران پلیس آگاهی استان یک دستگاه موتورسیکلت غیرمجاز "هوندا 250 سی سی" که آرامش و آسایش شهروندان را سلب کرده بود توقیف کردند.

  سرهنگ حسین رضایی اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی، یک دستگاه موتورسیکلت غیرمجاز "هوندا 250 سی سی" که آرامش و آسایش شهروندان را سلب کرده بود توقیف و راکب آن را نیز دستگیر و به مقامات قضائی معرفی کردند.

  وی ادامه داد: راکب این موتورسیکلت در ساعات پایانی شب با تردد در سطح شهر و با ایجاد صداهای ناهنجار این موتورسیکلت، باعث ایجاد مزاحمت برای شهروندان شده بود که در عملیات ضربتی پلیس دستگیر  و موتورسیکلت توقیفی به گمرک استان یزد تحویل داده شد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی