اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۲۲۳۸ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۲

  اتاق کار آفرینی در هنرستان های مازندران راه اندازی شد

  ساری - ایرنا - رویکرد تبدیل ایده های تحقیقاتی دانش آموزان به محصول با اجرای طرح ملی اتاق کار آفرینی در هنرستان ها مازندران جنبه عملی به خود گرفته است .

  معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از اجرای پایلوت طرح ملی اتاق کارآفرینی در هنرستان های استان خبر داد و گفت که مازندران یکی از 2 استان پایلوت این طرح است .
  اسفندیار نظری افزود : امسال و در نخستین سال اجرای این طرح ، مازندران به همراه هرمزگان استان های پایلوت اجرای این طرح از سوی وزارت آموزش و پرورش انتخاب شدند .
  وی ادامه داد : امسال این طرح در 31 هنرستان 11 شهر مازندران اجرا شد و در صورت اجرای موفق این طرح در دیگر هنرستان های استان نیز اجرا می شود .
  معاون آموزش متوسطه مازندران با اظهار این که اعضای اتاق کارآفرینی را جمعی از برجستگان و مبتکران هر هنرستان تشکیل می دهند ، گفت : مدیران ، هنرجویان و هنرآموزان دراین اتاق فکر در خصوص چگونگی تبدیل ایده های علمی و تحقیقاتی به محصول قابل استفاده در بازار مصرف بحث و تبادل نظر می شود .
  وی افزود : این اتاق هم اندیشی و فکر به دنبال ایجاد بسترهای مناسب و لازم خلق ابتکارات ، خلاقیت ها و ایده های دانش آموزان هنرستان ها همگام با پرداختن به ایده های قابل اجرا و تبدیل به محصولات مصرفی است .
  نظری گفت : اتاق کارآفرینی هنرستان ها با همکاری بنیاد کار آفرینان ، سازمان مدیریت برنامه ریزی کشوری و معاونت آموزش و پرورش متوسطه مازندران اجرا شد .
  مازندران 343 هنرستان دارد که 41درصد دانش آموزان استان در شاخه فنی و حرفه ای و کار و دانش مشغول به تحصیل هستند .
  مازندران 520 هزار دانش آموز دانش آموز دارد .
  خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
  2096/1654

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی