اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۲۱۳۷ انتشار : ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۰
  معاون دانشگاه محقق اردبیلی:

  تمرکز دانشگاههای اردبیل بر مهارت آموزی و اشتغال محوری باشد

  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: انتظار می‌رود تمرکز دانشگاههای استان اردبیل برای اشتغال‌زایی ترویج یابد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محمد نریمانی صبح امروز در کارگاه آموزشی «کسب و کار موفق، از ایده تا عمل» که در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، اظهار داشت: انتظار می‌رود تمرکز دانشگاههای استان اردبیل برای اشتغال‌زایی و تبدیل علم به ثروت افزایش یابد و بتوانیم در همین راستا حرکت کنیم.

  وی افزود: راه‌اندازی مشاوره کارآفرینی در دانشگاههای استان اردبیل یکی از کارهایی است که برای دانشجویان علاقمند ارائه می‌شود تا با خدمات مشاوره‌ای بتوانیم از  تجارب افراد موفق کارآفرینان استفاده کنیم، چرا که برای موفقیت در عرصه کارآفرینی باید علم و تجربه را با هم داشت وگرنه موفقیت دانش بدون تجربه سخت است.

  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: یکی از تاثیرات مستقیم شغل این است که به ما هویت می‌دهد و تاثیرات غیرمستقیم زیادی هم دارد که سبب رشد و تکامل انسان و جامعه می‌شود ولی به هر حال در کارآفرینی و ایجاد شغل هیچ متدی بهتر از متد عملی نیست.

   عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این جلسه گفت: هوش و استعداد ذاتی و تلاش و خلاقیت و ابتکار ویژگیهایی هستند که برای ایجاد کارآفرینی باید مد نظر قرار بگیرد، اما مهمترین ویژگی استفاده مطلوب از این ویژگیها است که باید شناسایی شود.

  حسین شایقی افزود: در این راستا نیاز است که دانشجویان حداقل یک مهارت را در رشته خود یاد بگیرند، چرا که مهارت می‌تواند برای ما شغل و هویت  ایجاد کرده و ما را به فرد مطلوبی در جامعه تبدیل کند که امیدواریم با همکاری مسئولان و دستگاههای مربوطه راههای رسیدن به رشد و تعالی دانشجویان استان اردبیل هموار شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی