اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۹۹۰ انتشار : ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۴
  مدیرکل صندوق کارآفرینی امید گلستان:

  26 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزائی در استان گلستان پرداخت می‌شود

  مدیرکل صندوق کارآفرینی امید استان گلستان گفت: تا پایان امسال 26 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزائی در استان گلستان پرداخت می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، حسن پهلوری ظهر امروز در مراسم افتتاح شرکت تعاونی سمند صحرای گلستان در زمینه پرورش اسب اظهار داشت: به مناسبت روز ملی روستا، تفاهم‌نامه‌ای با صندوق کارآفرینی و معاونت توسعه روستایی و منطقه محروم ریاست جمهوری منعقد شده که هدف آن رشد و توسعه روستایی، اشتغال پایدار و کمک به مناطق محروم است.

  وی افزود: در این پروژه قرار است پرورش اسب را انجام دهد و 4 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه غیر مشارکتی در زمینه پرورش و تکثیر اسب اصیل ترکمن دریافت کرده و حدود 15 تا 20 نفر اشتغالزایی کرده که با افتتاح این طرح، پرورش اسب برای برگزاری مسابقات افزایش، خروج ارز  از کشور جلوگیری و از ورود اسب‌های خارجی به کشور جلوگیری می‌شود.

  مدیرکل صندوق کارآفرینی امید استان گلستان ادامه داد: یکی از برنامه‌های استان، با همکاری مدیرکل دفتر روستایی و شورای روستاها، استقبال از تشکیل، تشکل‌های مردمی برای کارهای اقتصادی و توسعه روستاها است که این امر سبب افزایش درآمد خانواده روستایی، جلوگیری از مهاجرت روستائیان و ایجاد اشتغال می‌شود و در این راستا تسهیلات صفر تا 10 درصد با توجه به میزان تعداد اعضا اعطا می‌شود.

  پهلوری اظهار داشت: سود این تسهیلات در مناطق مرزی صفر درصد است.

  مدیرکل صندوق کارآفرینی امید استان گلستان درباره عملکرد 6 ماه سال ‌جاری اظهار کرد:از ابتدای سال‌جاری تاکنون 110میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال, خوداشتغالی و اشتغال خانگی در سطح استان پرداخت شده که نزدیک به 500 فقره پرونده است و متناسب با طرح‌ها از 10 تا 100 میلیون تومان تسهیلات داده می‌شود.

  وی اظهار کرد: تا پایان سال 26 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزائی داده می‌شود که این آمادگی وجود دارد این مبلغ افزایش یابد.

  معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: در دولت تدبیر و امید و با حمایت‌های دستگاه‌های اجرائی به ویژه صندوق کارآفرینی, شرکت تعاونی پرورش اسب ترکمن در حالی افتتاح می‌شود که قرار است برگزاری کورس به مردم واگذار شود.

  عبدالقدیر کریمی افزود: تا پایان این ماه شرایط واگذاری قهرمانی کورس در حوزه شهرستان با مشارکت چابکسواران شاهد هستیم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی