اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۹۳۷ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۲
  استاندار فارس:

  حمایت از بخش خصوصی وظیفه دولت است

  استاندار فارس حمایت از بخش خصوصی را وظیفه دولت عنوان کرد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، سیّد محمدعلی افشانی ظهر امروز در آئین گرامیداشت هفته استاندارد اظهار داشت: معیار سنجش محصول که بر اساس آن استاندارد صادر می‌شود یک حداقل است و واحدهای تولیدی باید برای ارتقای کیفیت محصولات خود تلاش کنند.

  وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی باید کسب گواهینامه استاندارد را نخستین گام برای رسیدن به مراحل بالاتر بدانند افزود: ورود به عرصه تولید بسیار دشوار است و باید از کسانی که سرمایه خود را وارد این حوزه می‌کنند قدردانی شود.

  استاندار فارس با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان کشور با ارتقای سطح کیفیت تولیدات خود می‌توانند در سطح جهانی نیز رقابت کنند خاطرنشان کرد: امروز در عرصه رقابتی افرادی موفق هستند که با دانش و تکنولوژی روز همراه باشند.

  افشانی استاندارد را به عنوان زبان مشترک بین‌المللی بین تولیدکنندگان دانست و تصریح کرد: اگر در مورد سیستم‌های کنترل، نظارت و کیفیت کالاها بحث می‌شود برای تامین رضایت مشتریان و مصرف‌کنندگان است.

  وی با بیان اینکه جامعه به استقرار سیستم مدیریت و کنترل کیفیت نیاز دارد عنوان کرد: با استقرار چنین سیستمی می‌توان در دنیا حرفی برای گفتن داشت.

  استاندار فارس حمایت از بخش خصوصی را وظیفه دولت دانست و بیان کرد: استقرار سیستم مدیریت کنترل کیفیت بهترین اقدام در راستای حمایت از بخش خصوصی است.

  افشانی با اشاره به اینکه بازاریابی نوین یک علم است که در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه تدریس می‌شود گفت: در بازاریابی نوین علاوه بر کیفیت خود محصول، قدرت بازاریابی و معرفی محصول نیز مهم است.

  وی با بیان اینکه اگر جامعه با وجود کالای استاندارد از خرید کالای غیراستاندارد خودداری کند، واحدهای تولیدی تولید محصولات براساس استاندارد را دنبال خواهند کرد افزود: مردم نقش مهمی در این زمینه دارند.

  استاندار فارس با تاکید بر اینکه وظیفه دولت به لحاظ سازمانی، ملی و دینی حمایت از بخش خصوصی است خاطرنشان کرد: دولت در هیچ کشوری دیگر نمی‌تواند به دلیل کمبود شدید منابع اعتباری پاسخگوی نیازهای مردم باشد و باید بخش خصوصی فعال شود.

  افشانی با بیان اینکه رعایت استاندارد به معنای رعایت حقوق شهروندی است و آرامش جسمی و روانی جامعه را به دنبال دارد اظهار داشت: جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور و استفاده از تولیدات داخلی استاندارد گام مهمی در راستای تحقق حقوق شهروندی است و دولت نیز موظف است شاخص‌ها را تعریف و کنترل کند تا حقوق شهروندی رعایت شود.

  وی رعایت استاندارد را زمینه‌ساز افزایش بهره‌وری دانست و تصریح کرد: سیستم کنترل کیفیت تنها محصول را کنترل می‌کند و سیستم مدیریت کیفیت فرآیندها از ابتدا تا انتها و در نهایت محصول را کنترل می‌کند.

  استاندار فارس تاکید کرد: واحد تولیدی که مدیریت کیفیت داشته باشد می‌تواند سهمی در بازار داشته باشد و اگر کسی یک بار گواهینامه استاندارد دریافت کرد نمی‌تواند برای همیشه با همین گواهینامه فعالیت کند چراکه باید کیفیت تولیدات براساس تکنولوژی روز رشد کند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی