اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۹۰۷ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۵
  مدیرکل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان خبر داد؛

  حمایت وزارت ورزش و جوانان از طرح‌ها و ایده‌های کاربردی جوانان

  مدیرکل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان با اشاره به حمایت از طرح سامانه مجازی کارآفرینی جوانان گفت: رویکرد وزارت ورزش و جوانان حمایت از ایده های نو و کاربردی جوانان است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری مهر، سیدجواد رضوی در توضیح آخرین وضعیت سامانه مجازی کارآفرینی جوانان که در اردیبهشت ماه رونمایی شد، افزود: وزارت ورزش و جوانان از طرح های کاربردی که در جهت مسائل و مشکلات روز جوانان باشد حمایت می کند. طرح راه اندازی سامانه مجازی کارآفرینی جوانان نیز از طرح ها و ایده های بود که در جهت یکی از مهمترین دغدغه های روز جوانان یعنی اشتغال مطرح شد و جهت حمایت در دستور کار قرار گرفت. 

  وی در خصوص اقدامات حمایتی انجام شده عنوان کرد: طرح سامانه مجازی کارآفرینی جوانان در سال ۹۴ توسط بخش خصوصی که گروهی از جوانان بودند به معاونت ساماندهی امور جوانان ارائه شد و پس از انجام بررسی های اولیه، موضوع این طرح مورد استقبال قرار گرفت. در ادامه با دعوت از مجریان طرح و برگزاری جلسات کارشناسی طرح به حدی از توانمندی که قابلیت ارائه در سطح ملی را داشته باشد رسید.

  مدیرکل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان افزود: این طرح در کمیسیون تخصصی اشتغال و جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان مطرح شد و از دستگاه های مرتبط از جمله وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خواستیم تا حمایت های لازم در این خصوص را داشته باشند. همچنین تفاهم نامه ای بین وزارت ورزش و جوانان و مجری این طرح منعقد شد تا حمایت های لازم در این خصوص تا حد توان انجام شود.

  وی در خصوص اطلاع رسانی این سامانه اظهار داشت: از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص مسئله اطلاع رسانی بود که از اهمیت زیادی برخوردار است لذا به تمامی ادارات کل استانی اطلاع داده شد در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند، آدرس سامانه در پورتال رسمی وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت و همچنین این موضوع در برنامه های مختلف صدا و سیما از جمله نشست های خبری مطرح شد.

  رضوی با بیان اینکه این سامانه قابلیت های مختلفی دارد عنوان کرد: متقاضیان پس از مراجعه و ثبت نام در سامانه ابتدا در زمینه مهارت های کارآفرینی تعیین سطح می شوند سپس با دریافت یک اعتبار اولیه رایگان می توانند از بخش های مختلف در جهت افزایش مهارت های کارآفرینی استفاده کرده و وارد سطوح بالاتر شوند.

  مدیر کل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان ارائه مشاوره های شغلی، مشاوره های تامین مالی و به طور کلی موضوعات مرتبط با کسب و کار و کارآفرینی را از جمله مباحث آموزشی سامانه دانست و اظهار کرد: امیدوایم متقاضیان به راحتی بتواند از خدمات و مشاوره های این سامانه استفاده کرده و مهارت لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنند.

  رضوی همچنین عنوان کرد: مطابق تفاهم صورت گرفته، در جلسه آتی کمیسیون تخصصی اقتصاد و اشتغال، مجری این طرح در خصوص آخرین وضعیت مراجعه جوانان و فرایندهای انجام شده گزارش جامع ارائه خواهد کرد.

  وی با اشاره به قابلیت آموزش و توانمندسازی سامانه گفت: این سامانه از طریق توانمندسازی جوانان برای ورود به بازار کار در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی قرار دارد و ما حمایت های لازم در این خصوص را تاکنون انجام داده و از این به بعد نیز انجام خواهیم داد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی