اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۹۰۶ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۷

  استان مرکزی مطالبه بیشتری از سهم پرداختی تسهیلات رونق تولید دارد

  اراک - ایرنا - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: استان مرکزی با حدود 3000 واحد صنعتی بزرگ و کوچک، مطالبه بیشتری از سهم پرداختی تسعهیلات رونق تولید کشور را دارد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، سید مهدی مقدسی در جریان بازدید از صنایع لبنی صلا در اراک افزود: از 8500 میلیارد ریال سهم تسهیلات رونق تولید که در کمیته استانی برای واحدهای صنعتی استان مرکزی تایید شده، تاکنون 1290 میلیارد ریال پرداخت شده است که زیر نیم درصد سهم پرداختی کشور است.
  وی توضیح داد: استان مرکزی جز قطب های مطرح صنایع مادر تخصصی و زنجیره صنایع زیرساختی و موثر کشور است و باید نگاه سامانه بهینه یاب به این استان با سایر مناطق کشور متفاون باشد و بانک ها و حوزه دولت باید حمایت ویژه ای از صنعت بکنند.
  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا،نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی در صدد است که حمایت قاطع از صنایع متوسط و کوچک در قالب تسهیلات رونق تولید را ادامه دهد و رقم 160 هزار میلیارد ریال افزایش یابد.
  مقدسی گفت: صنایع لبنی جزء بخش های مهم تولید محسوب می شود که ضمت اشتغالزایی و و تولید ثروت به طور مستقیم با سلامت مردم نیز در ارتباط است.
  وی اظهار کرد: با وجود اینکه ایران و ترکیه به لحاظ جمعیتی نزدیک به هم هستند اما سرانه سالانه مصرف مواد لبنی در ترکیه 16 میلیون تن و در ایران 9 میلیون تن است و این مساله ضعف در اطلاع رسانی و تبلیغات موثر را در کشور می رساند.
  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، اگر تنوانیم ساختار فکری و الگوی تغذیه خانوار را اصلاح کنیم باید در حوزه درمان هزینه های هنگفت را بدهیم.
  مقدسی با اشاره به اینکه درحال حاضر دامداران از شرایط و قیمت شیر رضایت ندارند ، گفت: مجلس و دولت باید با برنامه های هدفمند در اصلاح مشکلات موجود گام بردارند.
  نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب یادآور شد: اینکه درحال حاضر صنایع لبنی صلا با 25 درصد ظرفیت کار می کنند قابل پذیرش نیست و می طلبد که مسئولان این شرکت با تغییر نگرش های سنتی، تقویت بازاریابی و واحد تحقیقات (آران دی) برای نواوری در تولید و تصاحب بازار تلاش مضاعفی کنند.
  مقدسی خاطرنشان کرد: هلدینگ و سهامداران این شرکت باید بدانند که سرمایه گذاری در بازاریابی و شیوه های نوین تولید هزینه نیست و می توان ظرفیت های راکد را با تدبیر و حمایت فعال کرد.
  وی گفت: 60 درصد ظرفیت صنایع استان مرکزی راکد مانده و نیاز است حوزه دولتیو خصوصی دست به دست هم داده و با اصلاح ساختار ، تبلیغات و بازاریابی زنجیره تولید را فعال و شرایط اقتصادی استان را متحول کنند.
  وی یادآور شد: تلاش مجلس شورای اسلامی این است که نرخ 18 درصد در تسهیلات را برای تولیدکنندگان کاهش دهد و برای وضعیت نابسامان خرید شیر نیز برنامه هدفمند و موثری را پیشنهاد دهد.
  در این نشست مقرر شد در نشست شورای هماهنگی اشتغال مشکلات صنایع لبنی صلا به صورت ویژه با حضور استاندار مرکزی و مسئولان بخش اقتصادی استان بررسی شود.
  صنایع لبنی صلا در اراک با سابقه 40 ساله در تولید هم اینک با 25 درصد ظرفیت و با 134 نیروی کار فعالیت دارد.
  6013/1955/خبرنگار مهدی عظیمی**انتشار دهنده:مژگان حیدری

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی