اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۸۹۳ انتشار : ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۲

  اجرای طرح استادشاگردی نوین با رویکرد کارآفرینی و اشتغال در خوزستان

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان از فعالیت 20 کارگاه استادشاگردی نوین در استان خبر داد و گفت: آموزش به این شیوه با هدف کسب تجربه و آشنایی با محیط کسب‌وکار واقعی و آماده‌سازی شاگردان جهت اشتغال و کارآفرینی اجرا می‌شود.

  عبدالنبی سواعدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خوزستان، اظهار کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری 21 هزار و 178 نفرساعت آموزش استادشاگردی نوین در استان اجرا شده است؛ این آموزش‌ها در 16حرفه مهارتی از زیرمجموعه رشته‌هایی همچون اتومکانیک، صنایع چوب، صنایع فلزی، پرورش قارچ، مکانیک، صنایع دستی و ... اجرا شد.

  وی تصریح کرد: به‌کارگیری روش استادشاگردی نوین با الهام از بیانات مقام معظم رهبری در سال 1390 با رویکرد ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار مبتنی بر فناوری‌های روز آغاز شد.

  سواعدی با بیان این‌که بهترین شیوه مهارت‌آموزی اجرای طرح استادشاگردی نوین است، گفت: این روش استمرار و تثبیت مشاغل موجود و موردنیاز جامعه به‌ویژه در بخش مشاغل سنتی، صنایع دستی و مشاغل خانگی با استفاده از ظرفیت بخش‌های غیر دولتی برای توسعه‌ی آموزش‌های مهارتی و استفاده از ظرفیت‌های محیط کار واقعی را موجب می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: آموزش به روش استادشاگردی نوین با هدف کسب تجربه و آشنایی با محیط کسب‌وکار واقعی و آماده‌سازی شاگردان جهت اشتغال و کارآفرینی، ارتقای توانمندی‌های حرفه‌ای معطوف به نیاز بازارکار، ایجاد انگیزه و ارتقای خودباوری کارآموز با مشاهده‌ی محیط کار واقعی و حفظ و تقویت مشاغل سنتی و صنایع دستی اجرا می‌شود.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان بیان کرد: این آموزش‌ها سبب حرکت به سمت برقراری عدالت در آموزش‌های مهارتی در مناطقی که امکان ایجاد مراکز ثابت را ندارند، کاهش تصدی‌گری دولت و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های غیردولتی در ارائه آموزش‌های مهارتی می‌شود؛ در حال حاضر 20 کارگاه استادشاگردی نوین در خوزستان فعالیت آموزشی دارند.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی