اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۸۸۸ انتشار : ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۷

  سه شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه کاشان، دانش بنیان شدند

  کاشان - ایرنا - رئیس مرکز کارآفرینی و رشد دانشگاه کاشان گفت: سه شرکت مستقر در مرکز رشد این دانشگاه طی هفته جاری موفق به اخذ گواهینامه دانش بنیان شدند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، داوود حسنعلیان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سه شرکت فن دقیق کوثر، فناوران فیزیک نور و شرکت ریگ سبز کویر طی هفته جاری موفق شدند گواهینامه دانش بنیان را کسب کنند.
  وی تبدیل علم به ثروت را لازمه توسعه اقتصادی دانست و افزود: خلق تکنولوژی که بتواند محصول جدید تولید و به بازار روانه کند یکی از اصلی ترین رکن های اقتصاد مقاومتی است.
  وی با بیان این که شرکت های مستقر در مرکز رشد در زمینه های علوم فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی فعالیت دارند تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور نقش اساسی و بسیار مهمی در ایجاد اشتغال، عدم وابستگی به استخدام دولتی، توسعه منطقه و کسب ثروت دارند.
  حسنعلیان خاطر نشان کرد: شرکت ها و موسسات دانش بنیان شرکت یا موسسه ی خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل می شود.
  رئیس مرکز کارآفرینی و رشد دانشگاه کاشان افزود: یکی از راهکارهای اساسی خودکفایی پایدار در محصولات استراتژیک، ارتقای فناوری و افزایش بهره وری عوامل تولید از طریق دانش بنیان کردن اقتصاد و توسعه شرکت های دانش بنیان است.
  وی به 25 شرکت وهسته مستقر در مرکز رشد دانشگاه کاشان اشاره کرد و گفت: از این تعداد شش شرکت گواهینامه دانش بنیان را دریافت کردند.
  7408/7431** خبرنگار - رحمت الله عامری نیا / دبیر - محمد جهانگیریان

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی