اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۸۸۷ انتشار : ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۱

  منافع مشترک زنجیره تولید، عمل آوری و بازاریابی میگو گلستان

  گرگان - ایرنا- مدیرکل شیلات گلستان گفت: زنجیره تولید، عمل آوری و بازاریابی میگو استان دارای منافع مشترکی است که در سایه همکاری نزدیک محقق خواهد شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از دریافتی روز چهارشنبه ایرنا، سیدجواد قدس علوی در جلسه برنامه ریزی پرورش، صید، عمل آوری و بازاریابی میگو که با حضور پرورش دهندگان، عمل آوران و کارشناسان شیلات و دامپزشکی استان برگزار شد، افزود: در این همکاری بهره گیری از تمام توان و ظرفیت ها مورد نیاز است.
  در این جلسه که با ارائه نکاتی از سوی کارشناسان دامپزشکی استان در خصوص رعایت بهداشت در صید، حمل و نقل و عمل آوری میگو همراه بود، جمعی از پرورش دهندگان نیز با اشاره به وضعیت میگوی پرورش یافته در مزارع خود، در خصوص قراردادهای امضا شده با مراکز عمل آوری گزارش دادند و سردخانه ها و مراکز عمل آوری میگو استان نیز ضمن اعلام آمادگی جهت دریافت میگوهای پرورشی بر فرآوری و صادرات این محصول تاکید کردند.
  در پایان این جلسه مقرر شد که بهره برداران آمار دقیق صید و عمل آوری را به نماینده اداره کل شیلات ارائه نمایند و جهت بالا بردن و حفظ کیفیت میگوها از خودروهای سردخانه دار که دارای کد دامپزشکی IR بوده ،استفاده نمایند.
  براساس اعلام شیلات گلستان در سال جاری ذخیره سازی بچه میگو با 50 درصد افزایش نسبت به سال گذشته همراه بوده است که پیش بینی می شود تولیدی بالغ بر 1200 تن را به همراه داشته باشد، این تولید حدود 70 درصد نسبت به برداشت سال 94 افزایش خواهد داشت.
  به میزان 80 درصد از این تولید به بازارهای جهانی (کشورهای حاشیه خلیج فارس، چین، ویتنام ) صادر می شود که در همین راستا بالغ بر 6 میلیون دلار ارز عاید کشور و استان خواهد شد.
  1648

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی