اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۸۸۶ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۵
  مدیرکل حمل‌ونقل خراسان شمالی:

  تسهیلات خرید خودرو به ناوگان حمل‌ونقل خراسان شمالی ارائه می‌شود

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی از اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت برای خرید وسایل سواری عمومی در این استان خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بجنورد، به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی، سعید سبحانی اظهار داشت: این اعتبارات تسهیلاتی توسط صندوق کارآفرینی و امید در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

  سبحانی، نرخ کارمزد این تسهیلات را 4درصد و مدت بازپرداخت آن را 5 سال عنوان کرد و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقدشده میان این اداره کل و صندوق کارآفرینی و امید، هر متقاضی معادل 80 درصد قیمت خودرو، اعتبار تسهیلاتی دریافت می‌کند.

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی تصریح کرد: در این طرح متقاضی باید 20 درصد از هزینه‌های خرید خودرو را تأمین می‌کند و تا سقف 300 میلیون ریال نیز تسهیلات دریافت می‌کند.

  وی افزود: این طرح به‌منظور توسعه حمل‌ونقل در دستور کار قرارگرفته و اداره کل حمل‌ونقل و پایانه‌ها مکلف شده است که رانندگان واجد شرایط فعالیت در خطوط بین‌شهری و روستایی و مناطق محروم را برای دریافت این تسهیلات به صندوق کارآفرینی و امید معرفی کند.

  سبحانی خاطرنشان کرد: این تسهیلات فقط برای خرید خودروی جدید و به‌منظور افزایش ظرفیت وسایل حمل‌ونقل بین‌شهری و روستایی اختصاص داده می‌شود و شامل تعویض و جایگزینی خودروهای فرسوده نمی‌شود.

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای  خراسان شمالی با اشاره به اینکه تزریق این اعتبار تسهیلاتی می‌تواند در ایجاد اشتغال نیز تأثیرگذار باشد، تصریح کرد: 25 درصد از کل اعتبار منظور شده برای این طرح می‌تواند در اختیار شرکت‌ها و مؤسسات قرار گیرد.

  وی افزود: شرکت‌ها و مؤسسات حمل‌ونقل مسافربری و دفاتر نمایندگی روستایی و مناطق محروم نیز در صورت داشتن مجوز افزایش ظرفیت، برای خرید حداکثر سه دستگاه حمایت می‌شوند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی