اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۸۶۵ انتشار : ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۰
  معاون کمیته امداد اردبیل:

  13 هزار طرح اشتغال مددجویی در اردبیل راه‌اندازی شد

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: تاکنون بیش از 13 هزار و 468 طرح اشتغال توسط کمیته امداد استان اردبیل راه‌اندازی شده و تحت نظارت این نهاد قرار دارد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، جهانبخش نژادجواد بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی اشتغال مددجویان کمیته امداد اردبیل اظهار داشت: یکی از تمهیدات کمیته امداد برای پایدارسازی مشاغل ایجاد شده برای خانواده‌های تحت پوشش، نظارت دوره‌ای از طرح‌ها است تا علاوه بر ارائه مشاوره و راهنمایی‌های لازم به مجریان، از هرگونه انحراف در اجرای طرح جلوگیری شده و بازار کار مناسبی برای محصولات تولیدی آنان ایجاد شود.

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه امسال 9 هزار و 596 بازدید از 13 هزار و 468 طرح تحت نظارت این نهاد انجام شده است، بیان کرد: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در کنار نظارت بر طرح‌های اشتغال را به منظور هدایت توسعه فرصت‌های شغلی، ایجاد بازار کار مناسب و سوق مددجویان به سمت کارآفرینی مدنظر قرار داده‌ایم.

  وی با بیان اینکه پایدارسازی مشاغل ایجاد شده مستلزم نظارت دقیق بر طرح‌های اشتغال است، تصریح کرد: بازدید و نظارت بر طرح‌ها در کنار پیشگیری از هرگونه انحراف در فرصت‌های شغلی موجب می‌شود تا مجریان بیش از پیش بر توانایی‌های خود در جهت رسیدن به مرز خوداتکایی و کارآفرینی دست یابند.

  نژادجواد افزود: هدف نهایی از بازدیدهای به عمل آمده از طرح‌های اشتغال راهنمایی مددجویان به سمت توسعه شغل مورد نظرشان است به طوری که هنگام بازدید، ناظران فنی کمیته امداد راهنمایی و مشاوره‌های لازم را در خصوص ایجاد بازار کار و نحوه فروش محصولات به مجریان ارائه می‌کنند.

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل یکی از دلایل موفقیت طرح‌های اشتغال این نهاد را نظارت دقیق ناظران طرح‌های خودکفائی بر طرح‌های اشتغال برشمرد و گفت: در سایه نظارت‌های مستمر طرح‌های اشتغال توانسته‌ایم به موفقیت‌های بسیاری در جهت خودکفایی خانواده‌های نیازمند برداریم.

  وی با بیان اینکه در این بازدید‌ها، طرح‌های برتر از نظر کارآفرینی شناسایی می‌شوند تا با ارائه راهکارهای لازم توسعه یافته و سبب ایجاد شغل برای سایر نیازمندان شوند، اظهار کرد: تاکنون گام‌های موثری در این زمینه برداشته شده است.

  نژادجواد بیان کرد:  553 طرح اشتغال برای مددجویان اجرا شده است که بیش از 63 میلیارد ریال بابت اجرای این طرح‌ها تسهیلات اشتغال و خودکفایی از محل منابع امدادی و بانک‌های عامل پرداخت شده است.

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل تصریح کرد: بانک‌های عامل بیش از 40 میلیارد ریال تسهیلات برای  ایجاد فرصت‌های شغلی برای اقشار آسیب پذیر پرداخت کرده‌اند و نیز برای اجرای طرح‌های اشتغال افزون بر 22 میلیارد ریال نیز از محل منابع امدادی تامین شده است.

  وی با اشاره به اینکه طرح‌های اشتغال ایجاد شده در سال‌ 95 به نسبت مدت مشابه خود در سال گذشته افزایش مناسبی داشته است، گفت: در مدت مشابه سال 94، تعداد 510 طرح اشتغال برای مددجویان ایجاد شده است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی