اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۸۵۳ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۴
  اخبار کوتاه استان خراسان جنوبی

  لاشه بیش از 4300 دام قربانی تحت نظارت بهداشتی کارشناسان دامپزشکی قرار گرفت/ آغاز طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس

  نظارت بهداشتی بر لاشه بیش از 4300 دام قربانی، برگزاری دوره آموزشی مدیریت بازاریابی و خدمات در استان، آغاز طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در سربیشه و طبس و حمایت همه جانبه دانشگاه علوم پزشکی از اردوهای جهادی از جمله عناوین خبری استان خراسان جنوبی است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند  و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی، رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان خراسان جنوبی از نظارت بهداشتی کارشناسان دامپزشکی بر 4 هزار و 300 لاشه دام قربانی، در روز عید سعید قربان خبر داد.

  عباس نیک‌پور اظهار داشت: بیش از 55 اکیپ‌ ثابت و سیار دامپزشکی در روز عید سعید قربان 4 هزار و 370 رأس لاشه دام قربانی شهروندان و خیران را مورد بازرسی بهداشتی قرار دادند.

  وی اظهار داشت: تعداد 10 لاشه دام به علت آلودگی‌های انگلی ضبط و معدوم شد.

  رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان خراسان جنوبی یادآور شد: 260 مورد کبد و 338 مورد ریه آلوده به انگل‌های داخلی بدن دام نیز ضبط و از چرخه مصرف حذف شد.

  نیک‎‌پور از خیرین و نیکوکارانی که توصیه‌های دامپزشکی را جدی گرفتند، تشکر و قدردانی کرد همچنین از همکاری و تعامل اصحاب رسانه استان اعم از صدا و سیما، جراید و خبرگزاری‌ها با این اداره کل قدردانی و تشکر کرد.

  برگزاری دوره آموزشی مدیریت بازاریابی و خدمات در استان خراسان جنوبی

  رئیس اداره آموزش و پژوهش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: دوره‌های آموزشی مدیریت بازاریابی و خدمات  به مدت 8 ساعت در تاریخ‌های ششم و هفتم مهرماه امسال در سازمان مدیریت صنعتی نمایندگی خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

  علیرضا کفاشی افزود: طبق هماهنگی‌های انجام شده با دفتر آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان مدیریت صنعتی، این سازمان در نظر دارد دوره آموزشی مدیریت بازاریابی و خدمات  را به مدت 8 ساعت در دو روز (عصرها از ساعت 16 الی 19:30) در محل سازمان مدیریت صنعتی نمایندگی خراسان جنوبی واقع در خیابان طاقانی – حدفاصل طالقانی 2 و 4  برگزار کند.

  وی از تمام متقاضیان و علاقه‌مندان شرکت در این دوره خواست برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با شماره 32212883 الی 6 داخلی 634 یا 32225511 تماس بگیرند.

  رئیس اداره آموزش و پژوهش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: برای شرکت کنندگان در این دوره گواهینامه معتبر توسط وزارت صنعت معدن و تجارت صادر می‌شود.

  کفاشی افزود: حضور در این دوره رایگان است و برای شرکت کنندگان گواهینامه معتبر صادر می‌شود.

  وی بیان کرد: متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام از طریق ایمیل  amoozesh.khj@chmail.ir اقدام کنند.

  آغاز طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در سربیشه

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه از آغاز طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در این شهرستان خبر داد.

  علی‌اکبر براتی اظهار داشت: این طرح برای نظارت بر بازار با همکاری اتاق اصناف و سایر مراجع نظارتی از پانزدهم شهریورماه آغاز شده و تا پانزدهم مهر‌ماه ادامه دارد.

  وی با اشاره به افزایش تقاضا برای خرید لوازم‌التحریر، کیف، کفش و سایر ملزومات تحصیلی تصریح کرد: در این طرح بازرسی و نظارت بر قیمت‌ها، تأمین، توزیع و ارائه به موقع کالا و خدمات اولویت‌دار این ایام، جلوگیری از افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها و ممانعت از عرضه انواع اقلام نوشت‌افزار تقلبی و غیر‌استاندارد وارداتی و برخورد قانونی با کالاهای قاچاق در سطح بازار در دستور کار این اداره است.

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه با بیان اینکه علاوه بر نظارت بر بازار، سرویس مدارس و آژانس‌های مسافربری درون شهری نیز تحت نظارت هستند، تأکید کرد: با هرگونه تخلف سرویس مدارس نیز برخورد می‌شود.

  وی هدف از اجرای این طرح نظارتی را جلوگیری از هرگونه تخلف در بازار و ایجاد بستری امن برای خرید مصرف‌کنندگان دانست و تشریح کرد: نظارت بر واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک، کیف و کفش، لوازم‌التحریر، نظارت بر عملکرد موسسات آموزش علمی، مهدکودک‌ها و مدارس غیر‌دولتی، نظارت ویژه بر تعیین و رعایت نرخ سرویس‌های ایاب و ذهاب مدارس، ممانعت از توزیع اجباری سایر اقلام نوشت‌افزار به همراه دفاتر و کتب دانش‌آموزی، نظارت بر آژانس‌های مسافربری درون شهری با توجه به افزایش تقاضا در تردد دانش‌آموزان، جلوگیری از توزیع و فروش لوازم‌التحریر خارجی و داخلی فاقد استاندارد و بی‌کیفیت، تسریع در رسیدگی به شکایات و پرونده‌های متشکله و جلوگیری از فروش هرگونه نوشت‌افزار منقوش به تصاویر غیر‌اخلاقی و ضد‌فرهنگی در سطح بازار از جمله اهدافی است که در اجرای این طرح دنبال می‌کنیم.

  براتی از شهروندان خواست تا هرگونه تخلف صنفی در حوزه شهرستان سربیشه را از طریق شماره تلفن 124 و یا 32664448 به این اداره منعکس کنند.

  تأمین امنیت اطلاعات مردم اولویت برنامه‌ها و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات دامپزشکی است

  رئیس اداره فناوری اطلاعات ارتباطات و تحول اداری دامپزشکی استان خراسان جنوبی فراهم کردن بستر امن تبادل داده را در کنار خدمات الکترونیک گسترده دامپزشکی را امری ضروری دانست.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان احسان محمدزاده گفت: سازمان دامپزشکی کشور دستگاهی پیشرو در ارائه خدمات الکترونیک به مردم است و هزینه و زمان زیادی را برای تأمین آن متحمل شده است.

  وی در این رابطه اذعان داشت: از مزایای ارائه خدمات الکترونیک توسط دامپزشکی به عنوان اولین دستگاه دارای نماد دولت الکترونیک از سوی سازمان مدیریت کشور، رعایت عدالت در ارائه خدمات به ارباب رجوع در اقصی نقاط میهن اسلامی به طور یکسان است که قطعاً رضایت مردم را به دنبال دارد.

  رئیس اداره فناوری اطلاعات ارتباطات و تحول اداری دامپزشکی استان خراسان جنوبی یادآور شد: سازمان دامپزشکی کشور در هفته گذشته توانست رتبه برتر در جشنواره ملی شهید رجایی امسال را کسب کند که از آیتم‌های اصلی مورد ارزیابی در آن برنامه‌ها و خدمات حوزه دولت الکترونیک بوده است.

  حمایت همه جانبه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از اردوهای جهادی

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: جامعه پزشکی ما نیازمند پزشکان متخصص و دلسوز و عاشق به خدمت است که دانشجویان جهادگر باید با درس خواندن به این مدارج علمی برسند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند کاظم قائمی در مراسم اختتامیه اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در روستای جاجینگ درمیان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با تمام توان از اردوهای جهادی حمایت می‌کند، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در آینده از اردوهای جهادی حمایت کامل و بیشتری را دارد.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه بسیج کلمه مقدسی است که باید قدر آن را بدانیم و باید همانند اخلاص و نیتی که بسیجیان در دوران دفاع مقدس داشتند کار کنیم، افزود: امروز جامعه پزشکی ما نیازمند پزشک دلسوز و عاشق خدمت است.

  قائمی با اشاره به اینکه پزشکان باید خود را متعلق به همه مردم بدانند و برای آنها خدمت کنند، گفت: خداوند استعدادی را در ما قرار داده است که توانستیم در رشته پزشکی موفقیت کسب کنیم که باید در راستای خدمت به مردم کار کنیم.

  وی با اشاره به فعالیت‌های خوب گروه جهادی در روستاهای محروم، گفت: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با تمام توان در خدمت گروه جهادی برای برگزاری اردوهای جهادی بعدی خواهد بود و از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند.

  صنایع دستی شهرستان خوسف در قالب مستند به تجار و بازرگانان معرفی می‌شود

  اتاق بازرگانی خراسان جنوبی با همکاری نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خوسف از روند تولید محصولات صنایع دستی اصیل و با کیفیت این شهرستان، در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و معرفی صنایع دستی شهرستان به تجار و بازرگانان، مستند سازی کرد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی علی صالحی گفت: در دنیای امروز رویکرد غالب کشورهای توسعه ‌یافته بر رشد و فراگیری صنایع خلاق مثل صنایع‌‌دستی و هنرهای سنتی است درحالی که بسیاری از آنها بر خلاف کشور ما ظرفیت‌های بومی در این حوزه ندارند اما اهمیت بالای صنایع خلاق و تأثیر فراوانی که بر توسعه پایدار کشورها دارد، آنها را به این سمت و سو سوق داده است.

  مسئول میراث فرهنگی شهرستان خوسف افزود: آنچه که مهم است استفاده از تمام ظرفیت‌های تولیدی کشور است و اگر ما در برخی از صنایع بزرگ با موانعی جدی مواجه و یا نیازمند تکنولوژی خارجی هستیم، باید بتوانیم از ظرفیت‌های درونی خود از جمله صنایع دستی که ریشه در فرهنگ و سنن مردم ایران دارد، بهره بگیریم.

  وی بیان کرد: اشتغالزایی، صادرات محصولات غیرنفتی، افزایش سرانه تولید ملی و غیره تنها بخشی از ظرفیت صنایع دستی در اقتصاد کشور است که نیاز به حمایت بیشتر دولت دارد.

  صالحی افزود: در همین راستا اتاق بازرگانی خراسان جنوبی با همکاری میراث فرهنگی شهرستان خوسف از کارگاههای سفال گری در شهر خوسف، پارچه بافی، گوهر تراشی، جاجیم بافی در خانه صنایع دستی روستای کوشه سفلی بازدید کردند و از روند تولید محصولات اصیل و با کیفیت مستندسازی شد.

  مسئول میراث فرهنگی شهرستان خوسف یکی از بخش‌‌های مهم اقتصادی و فرهنگی در ایران را حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی دانست که ابزاری قابل توجه برای صادرات کالا، اشتغالزایی، جذب توریسم و بالا بردن سطح تولید ملی به شمار می‌رود.

  صالحی گفت: کشور ایران از اقوام و آداب و رسوم مختلف تشکیل شده که هر کدام از این اقوام با توجه با تاریخ و فرهنگ خود، در صنایع دستی و هنرهای سنتی حرفهای بسیاری برای گفتن دارند.

  طرح نظارتی بازگشایی مدارس شهرستان طبس آغاز شد

  طرح نظارتی بازگشایی مدارس شهرستان طبس آغاز شد.

  رئیس اداره صنعت, معدن و تجارت شهرستان طبس گفت: با توجه به فرارسیدن ایام بازگشایی مدارس، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و شروع سال تحصیلی جدید تقاضا برای خرید لوازم التحریر، کیف، کفش و سایر ملزومات تحصیلی افزایش می‌یابد.

  مرتضی جلالی افزود: این اداره به منظور بازرسی و نظارت بر قیمت، تأمین و توزیع و ارائه به موقع کالا و خدمات اولویت دار این ایام «طرح نظارتی بازگشایی مدارس» را جهت جلوگیری از هر گونه کمبود، افزایش غیرمنطقی قیمتها و ممانعت از عرضه انواع اقلام نوشت‌افزار تقلبی و غیراستاندارد وارداتی و برخورد قانونی با کالاهای قاچاق در سطح بازار و همچنین بروز تخلفات احتمالی از 15 شهریور تا 15 مهر در دستور کار خود قرار داده است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی