اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۸۴۷ انتشار : ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۷
  اخبار کوتاه استان بوشهر

  اختصاص 130 میلیارد ریال به طرح‌های عمران شهری بوشهر/اجرای طرح آموزش‌های مهارتی روستائیان و عشایر

  اختصاص 130 میلیارد ریال به طرح‌های عمران شهری بوشهر، اجرای طرح آموزش‌های مهارتی روستائیان و عشایر بوشهر و افزایش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای سربازان از اهم خبرهای استان بوشهر است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، شهردار بوشهر در بررسی روند اجرایی تقاطع غیرهم‌سطح میدان آزادی بوشهر با اشساره به نقش مهم این طرح در  روان سازی ترافیک و کاهش تصادفات اظهار داشت: تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی بوشهر یکی از پروژه‌های مهم عمرانی شهر بوشهر است که تکمیل آن در بهبود وضعیت عبور و مرور در ورودی شهر بوشهر نقشی بسیار مهم دارد.

  غلامعلی میگلی‌نژاد با بیان اینکه این تقاطع همه مسیرهایش  دوبانده است تصریح کرد: مسیر اصلی این پروژه در زیر قرار دارد و به صورت سه بانده اجرا می‌شود که بین مسیر بلوار طالقانی به تنگک اجرا می‌شود.

  شهرداری بندر بوشهر اعتبار تقاطع غیر عم‌سطح میدان آزادی بوشهر را 130 میلیارد ریال دانست و خاطر نشان کرد: این اعتبار از منابع داخلی شهرداری بوشهر  تامین می‌شود که نقش مهمی در جلوگیری از کاهش ترافیک، تصادفات، آلودگی زیست محیطی، صدای ناهنجار بوق خودروها و کاهش مصرف سوخت خودروها  دارد.

  نقش بهورزان در تغییر چهره سلامت روستاها به‌خوبی نمایان است

  فرماندار شهرستان جم در مراسم گرامیداشت روز بهورز اظهار داشت: نقش بهورزان در تغییر چهره سلامت روستاها به‌خوبی نمایان است.

  فتح‌الله نوروزی تصریح کرد: بهورزان نوید دهنده سلامت هستند و زندگی خود را فدای سلامت جامعه می‌کنند.

  وی افزود: بهورزان چراغ راه بهبودی را در زندگی مردم روشن کرده‌اند و راه رسیدن به‌سلامتی را برای مردم هموار می‌کنند.

  فرماندار جم با بیان اینکه  اولویت نخست دولت تدبیر و امید، بحث سلامت  است افزود: حوزه مدیریتی شهرستان جم در راه رسیدن به‌سلامت شهروندان، از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

  ارتقای علمی سه عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

  طی احکام جداگانه‌ای از طرف وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افشین استوار، شکراله فرخی و بهمن رماوندی از مرتبه استادیاری به مرتبه دانشیاری ارتقا یافتند.

  وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این احکام اظهار کرده است: تلاش‌های خالصانه‌ای که برای اعتلای علمی و تعالی معنوی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی صورت می‌پذیرد از مصادیق باقیات‌الصالحات بشمار می‌رود و در پرونده اعمال، درخشان و جاودان باقی می‌ماند.

  سید حسن هاشمی افزوده است: تحقق اهداف متعالی و آرمان‌های علمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مرهون نقش‌آفرینی و سربلندی سرداران عرصه‌های علم و معنویت و جهادگران عرصه‌های تحقیق و فن‌آوری است.

  نیاز نگه‌داری برخی مواد غذایی در یخچال و برخی هم در بیرون یخچال

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، کارشناس بهداشت مواد غذایی مرکز بهداشت بوشهر اظهار داشت: سرد کردن و انجماد یکی از متداول‌ترین روش‌های نگهداری مواد غذایی است که سبب طولانی شدن زمان ماندگاری آنها می‌شود به‌گونه‌ای که یخچال به تازه ماندن بعضی مواد غذایی مانند سبزی و میوه خام و ایجاد طعم دل‌نشین و خنک در نوشیدنی‌ها کمک می‌کند.

  عباسعلی توکلیان بابیان اینکه استفاده از یخچال برای نگهداری برخی مواد غذایی فاسدشدنی مانند گوشت، مرغ، ماهی و لبنیات، ضروری است افزود: نگهداری مواد غذایی به روش و شیوه‌ای درست در حفظ سلامت و مواد مغذی موجود در آنها نقشی اساسی دارد.

  کارشناس بهداشت مواد غذایی مرکز بهداشت بوشهر تصریح کرد: پوست پیاز نیاز به‌قرارگیری در معرض هوا برای عمر مفید و مطلوب دارد و پیاز را باید به‌دوراز کیسه‌های پلاستیکی حفظ کرد، البته غلات حاوی پیاز نیاز به نگهداری در ظرف‌های در پوشیده و در یخچال دارند.

  وی تصریح کرد: کدوحلوایی نیاز به تهویه خشک، تاریک و سرد و البته به‌دوراز محیط یخچال دارد.

  توکلیان تاکید کرد: خربزه و هندوانه را اگر در محیط یخچال نگه‌داری شوند آنتی‌اکسیدان‌هایشان مانند لیکوپن و بتاکاروتن را از دست می‌دهند و البته اگر این میوه‌ها بریده‌شده باشند، نیاز به نگهداری در یخچال دارند.

  وی گفت: سیر را هرگز نباید در یخچال نگهداری کرد چون شروع به جوانه زدن می‌کند و فاسد می‌شود و باید سیر را در محیط خشک و تاریک نگه‌دارید.

  تجلیل از بهورزان شهرستان عسلویه

  رئیس شبکه بهداشت و درمان عسلویه در مراسم بزرگداشت روز بهورز اظهار داشت: کاهش مرگ‌ومیر مادران و کودکانی که هم‌اکنون در شهرستان، استان و سراسر کشور شاهد آن هستیم، نتیجه زحمات، تلاش و فداکاری بهورزان بوده و ارتقای شاخص‌های بهداشتی کشور درگرو تلاش و فعالیت این قشر پرتلاش و خانواده بزرگ سلامت است.

  معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری عسلویه نیز با بیان اینکه بهورزان به‌عنوان سربازان خط مقدم حوزه سلامت هستند تصریح کرد: افتتاح پروژه مرکز خدمات جامع سلامت روستایی بیدخون، پیگیری اخذ مجوز مرکز خدمات جامع سلامت روستایی زبار، پیگیری افتتاح مرکز بهداشت جدید نخل تقی، پیگیری اخذ مجوز شبانه‌روزی مرکز چاه مبارک و خانه‌های بهداشت کنار خیمه، مروع، بزباز و کلات بخشی از خدماتی هستند که در دولت تدبیر و امید و مدت‌زمان کم حضور سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان این شهرستان صورت گرفته است.

  علی رحمانی بیان کرد: پیگیری مجوز استخدام نیروی انسانی برای خانه‌های بهداشت مراکز و شبکه بهداشت و درمان عسلویه و جلب مشارکت خیران سلامت بخش دیگری از خدمات ارزنده‌ای است که در حوزه بهداشت شهرستان صورت گرفته است.

  در این مراسم، از بهورزان نمونه و  فعال شهرستان عسلویه تجلیل شد.

  ساماندهی فضای سبز مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گناوه

  سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناوه   با اشاره به اینکه برای توسعه تعاملات قدمی نو در راستای گسترش فرهنگ فراگیری آموزش‌های مهارتی و کارآفرینی با همکاری دستگاهای اجرایی برداشته می‌شود اظهار داشت: امروز مشکل ما رفع نیازهای اشتغال در جامعه از طریق تربیت نیروهای تکنیکی، فنی ، مهارتی و کارآفرین است کا با تعامل دو سویه با دستگاه‌های اجرایی و بخصوص شهرداری شهرستان برطرف می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عباس حقیقی  تصریح کرد: براساس توافقات به عمل آمده با شهرداری و در راستای ایجاد توانایی‌های لازم فنی ، مهارتی و کارآفرینی در علاقمندان برای راه‌اندازی اشتغال پایدار و کسب درآمد و در راستای توسعه کارآفرینی و اشتغالزایی ، دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای به کارکنان و و نیروهای خدماتی شهرداری ارائه می‌شود.

  وی با اشاره به شعار این سازمان در خصوص «هر ایرانی یک مهارت علمی» تصریح کرد: شهرستان گناوه بعنوان قطب صنعتی و گردشگری استان بوشهر دارای ظرفیت‌های زیادی برای توسعه و فرهنگ سازی این آموزش‌ها است که باید از حمایت صنایع بزرگ منطقه استفاده کنیم.

  آموزش‌های مهارتی  به روستائیان و عشایر استان بوشهر

  رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر در نشست با مسئول جهاد کشاورزی در دهستان انگالی همکاری آموزشی بین آموزش فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی را در راستای توانمندسازی کشاورزان و به تبع آن افزایش کیفیت تولید محصولات کشاورزی بسیار مهم ارزیابی کرد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر، جمشید مطرقی در این دیدار ضمن تشریح عملکرد مرکز در سال 94 و پنج ماهه نخست سال 95 خصوصاً در بخش روستایی و کشاورزی آمادگی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای را برای اجرای آموزش‌های مشترک با همکاری جهاد کشاورزی اعلام کره و اثربخشی این همکاریها را در ارتقاء مهارت کشاورزان شهرستان اساسی توصیف کرد.

  وی با اشاره به اجرای طرح آموزش‌های مهارتی روستاییان و عشایر با رویکرد ایجاد اشتغال  تاکید کرد: هدف این آموزش‌ها ارتقا بهره‌وری در مشاغل سنتی( کشاورزی، دامپروری و...) در مناطق روستایی و عشایری است.

  آموزش‌های حرفه‌ای و مهارتی ویژه سربازان

  سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دیر در نشست با فرمانده پایگاه دریابانی اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای، سربازان را برای ورود به بازار کار پس از اتمام خدمت مقدس سربازی آماده می‌کند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از روابط عمومی اداه کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر، حسن موسوی افزود: آموزش مهارتی درپادگان به منظور احراز شرایط اشتغال جوانان بعد از خدمت سربازی، طرحی تحت عنوان طرح آموزش فنی و حرفه‌ای سربازان در بهمن ماه 1371  توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تهیه و پس از تصویب هیئت دولت و مقام معظم رهبری آیین‌نامه اجرایی آن به نیروهای مسلح و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ابلاغ شد.

  وی تصریح کرد : این آموزش‌ها با هدف افزایش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای سربازان و در مسیر زمینه سازی برای اشتغال آنان پس از اتمام خدمت مقدس سربازی در حوزه صنعت، خدمات وکشاورزی  به سربازان ارائه که پس از پایان دوره و انجام آزمون گواهینامه مهارت به آن ها اعطاء می‌شود.

  سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دیر با بیان اینکه سربازان می‌توانند با رشد توانایی‌های مثبت خود به یک کارآفرین و نیروی انسانی ماهر تبدیل شوند، افزود: اگر جوانان در دوران خدمت به سمت مهارت آموزی و فعالیت‌های تولیدی و صنعتی سوق یابند و دوره‌های آموزش فنی و مهارتی خود را در بخش‌های مختلف تکمیل کند با آشنایی با دنیای واقعی کار به یک تولید کننده و کارآفرین تبدیل می‌شوند.

  توسعه آموزش های مهارتی در راستای توانمندسازی جوانان

  سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دیر در نشست با مسئول سایت شرکت متانول کاوه شهرستان با اشاره به توانمندسازی نیروهای شاغل در صنایع با آموزش‌های مهارتی اظهار داشت: مهم‌ترین وظیفه فنی و حرفه‌ای و آموزش‌های مهارتی توانمندسازی و آماده کردن نیروی جوان به‌منظور ورود در بازار کار است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، حسن موسوی با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بستری برای ایجاد اشتغال است اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با توجه به رسالت‌های سازمان فنی و حرفه‌ای مبنی بر توانمند سازی نیروی انسانی با رویکرد ایجاد اشتغال بر اساس نیاز سنجی واقعی و نیاز روز شکل می‌گیرند.

  وی از برگزاری دوره آموزش غواصی برای کارکنان سایت اسکله شرکت متانول کاوه خبر داد و بیان کرد :  آموزش دروس تئوری و عملی غواصی با استفاده از روش‌های ایمن، آشناسازی فراگیران با تجهیزات غواصی و نحوه به کارگیری آنها و آموزش مهارت در استفاده از تجهیزات غواصی، از جمله توانمندی‌های است که کارکنان شرکت متانول کاوه در دوره آموزشی غواصی فرا می‌گیرند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی