اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۸۳۴ انتشار : ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۴

  ایجاد ۲۰۰ هزار شغل پایدار در سه سال گذشته

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از پرداخت بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض ‏الحسنه اشتغال در سه سال دولت یازدهم خبر داد و گفت: این تسهیلات زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای بیش از ۲۰۰ هزار نفر را فراهم کرده است.

  اصغر نوراله زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تسهیلات ۲۳ هزار میلیارد ریالی صندوق به ۱۴۶ هزار متقاضی کسب و کار و در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و خدمات پرداخت شده است.

  وی ادامه داد: صندوق کارآفرینی امید تلاش کرده تسهیلات خود را به صورت منسجم و با هدف ایجاد اشتغال پایدار در اختیار صاحبان کسب و کارهای خانگی و خرد و کوچک قرار بدهد و بر همین اساس پس از روی کار آمدن دولت یازدهم با تغییر روش پرداخت تسهیلات و همکاری با نهادهای تخصصی در شناسایی خوشه‌ها و برندها، حمایت از ایجاد کسب و کارهای مولد و پایدار در بنگاههای خرد و کوچک را در دستور کار قرار داده است.

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین از پرداخت ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۱۵۳ هزار متقاضی کسب و کار خبر داد و گفت: پرداخت این میزان تسهیلات در سه سال گذشته بیش از ۹۰ درصد رشد را در مقایسه با چهار سال دولت دهم در پی داشته است.

  نوراله زاده خاطرنشان کرد: صندوق کارآفرینی امید بزرگترین نهاد حمایت کننده از کسب و کارهای خرد و کوچک و خانگی به شمار می‌رود و ارزش افزوده بالای تولیدات در مشاغل خانگی و بنگاه‌های خرد و کوچک، اهمیت حمایت مالی از آنان را دو چندان می‌کند.

  به گفته وی مهمترین علت موفقیت صندوق در سه سال گذشته، توزیع عادلانه منابع، روند پرداخت تسهیلات وهدفمند کردن پرداختها بوده است که با وجود منابع مالی محدود صندوق، اثربخشی بالای پرداخت‌ها برای ایجاد اشتغال پایدار را به دنبال داشته است.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی