اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۸۲۷ انتشار : ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۳

  باید بخش دولتی چتر حمایتی خود را بر سر تعاون بگستراند

  مدیر بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی کرمان گفت: باید بخش دولتی چتر حمایتی خود را بر سر بخش تعاون بگستراند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، فکری، امروز 18 شهریورماه در یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان کرمان اظهار کرد: اگر بپذیریم تعاون، بخش مردمی اقتصاد کشور است و قبول کنیم طبقات پایین جامعه تنها در تشکل های تعاونی می توانند وارد عرصه اقتصاد شوند، باید بخش دولتی چتر حمایتی خود را بر سر بخش تعاون بگستراند.

  وی افزود: در بازار رقابت آزاد، تعاونی ها به واسطه ترکیب اعضا که عمدتا از طبقات متوسط و پایین هستند، باید مساعدت شوند که این امر می تواند از طریق اعطای تسهیلات ارزان قیمت و بخشودگی های مالیاتی و بیمه ای صورت گیرد.

  فکری تصریح کرد: یکی از جاهایی که بخش تعاون باید وارد شود، در زمینه کاهش تصدی گری دولت در اقتصاد و واگذاری ها به این بخش است که این سهم به دلایل مختلف کم رنگ است. یکی از موانع این است که بخش دولتی به طور عام راغب به واگذاری امور به بخش غیردولتی نیست و در این راه مقاومت می کند.

  مدیر بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی استان کرمان گفت: خوشبختانه در استان کرمان شاهد هستیم که اداره کار و تعاون بخشی از امور و تصدی خود را به اتاق و بنیاد تعاون به عنوان نمایندگان این بخش واگذار کرده است و باید همه دستگاه های دولتی وارد این عرصه برای واگذاری امور به بخش غیردولتی شوند.

  فکری با اشاره به همکاری ادارات کل تعاون و منابع طبیعی استان اظهار کرد: تعاونی صندوق منابع طبیعی استان کرمان دارای 5000 عضو است و در دور افتاده ترین نقاط استان، دامدار و مرتع دار می تواند از طریق شبکه های تعاونی صدای خود را به گوش مسوولان کشور برساند. با واگذاری تصدی به تعاونی ها، همه مردم می توانند در توسعه اقتصاد کشور مشارکت داشته باشند.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی