اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۸۱۸ انتشار : ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۳

  راه‌اندازی دو بازار عرضه محصولات ایرانی

  مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران از راه‌اندازی دو بازارعرضه کالا و محصولات ایرانی در پارک ارم و مجتمع حکیمیه با تخفیف ۵۰ درصدی در اواخر شهریورماه خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، امید شنعه امروز در یک نشست خبری اظهار کرد: از ۲۲ شهریورماه تا پنجم مهرماه بازار عرضه محصولات و کالای ایرانی را در دو نقطه از تهران دایر خواهیم کرد و در این بازار تولیدکنندگان انواع کالای خود از جمله گل و گیاه، کیف و کفش، لوازم‌التحریر، لوازم منزل و البسه و پوشاک را با قیمت بسیار پایینی عرضه می‌کنند.

  وی گفت: در بسیاری از کالاها بیش از ۵۰ درصد تخفیف را در نظر گرفته‌ایم و محصولاتی که در این بازار عرضه می‌شود کاملا ایرانی است.

  مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران با بیان این‌که با جمع‌آوری نمایشگاه‌های غیرمجاز موافق هستیم از اتاق اصناف به جهت برخورد با نمایشگاه‌های غیرقانونی و غیرمجاز تشکر کرد.

  شنعه ادامه داد: بازار محل عرضه محصولات در مدت زمان طولانی و معین است و مردم از دیرباز با روزبازار آشنایی دارند و اما عرضه محصولات در روزبازارها یک‌روزه بوده و از این جهت بازارهای دائمی برای دسترسی بهتر مردم تاثیرگذاری بیشتری دارد.

  وی اظهار کرد: خوشبختانه قانون‌گذار برای بهبود فضای کسب‌وکار به راه‌اندازی این بازارها تاکید کرده است و مقرر شده با مسوولیت فرمانداران در این زمینه تصمیم‌گیری و بازارها گسترش داده شود و به تولیدکنندگان فاقد واحد صنفی و تولیدکنندگانی که از سرمایه و توان مالی بالایی برخوردار نیستند، می‌توانند در این بازارها برای فروش کالای خود اقدام کنند.

  مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران، تصریح کرد: شرط فروش در نمایشگاه‌های تنظیم بازار داشتن پروانه صنفی است، اما در نمایشگاه‌ها و بازارهای عرضه مستقیم کالای ایرانی لزومی به داشتن جواز صنفی از سوی فرد نیست و فروشندگان و تولیدکنندگان می‌توانند بدون صرف هزینه گزاف و به‌طور طولانی‌مدت کالا و خدمات خود را عرضه کنند و با گسترش این بازارها مردم دسترسی سریع‌تر و بیشتری به بازارها داشته و بدون واسطه و مستقیم کالای مورد نیاز خود را خریداری می‌کنند.

  شنعه گفت: در ماده ۲۷ قانون نظام صنفی قانون‌گذار مشاغل خانگی و تعاونی‌ها را از حوزه اصناف مستثنی دانسته است، بنابراین با توجه به این‌که بخش اعظمی از تولیدکنندگان شرکت‌های تعاونی هستند اتاق تعاون ایران نیز می‌تواند در خصوص راه‌اندازی این بازارها تصمیم‌گیری کند، چرا که مشاغل خانگی و تعاونی برابر تبصره پنج ماده ۲۷ قانون نظام صنفی براساس قوانین و مقررات مختص خود تشکیل می‌شود و لذا نظارت اصناف بر تعاونی‌ها پذیرفته می‌شود.

  وی با بیان این‌که ایجاد بازارهای عرضه مستقیم کالای ایرانی موجب افزایش رقابت‌پذیری و کیفیت تولیدات می‌شود، اظهار کرد: از پیش‌بینی غرفه‌های نظرسنجی در این بازارها به منظور جلب نظرات مردم خبر داد.

  مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران با بیان این‌که جانمایی اولیه برای حضور ۴۰۰ غرفه در این بازارها صورت گرفته ابراز امیدواری کرد: با همکاری دستگاه‌ها شاهد گسترش بازارها در تمام محلات تهران برای افزایش رفاه حال شهروندان هستیم.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی