اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۸۰۲ انتشار : ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۷

  طرح جدید دولت آمریکا و نگرانی از فرار مغزها در استرالیا

  کوالالامپور – ایرنا - اعمال تغییرات جدید دولت آمریکا در قوانین مهاجرتی با هدف جذب نخبگان کشورهای جهان تلاش‌های دولت استرالیا برای جلوگیری از فرار مغزها با چالش مواجه می‌ کند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، دولت 'مالکوم ترنبول' در تلاش است استرالیا را به کشوری سرآمد در عرصه فناوری و نوآوری تبدیل کند و در این راستا طرحی یک میلیارد دلاری با نام 'برنامه ملی نوآوری و علوم' را برای کمک به رونق فرهنگ کسب و کارهای نوپا در دستور کار قرار داده است.
  اما دولت 'باراک اوباما' در امریکا پیشنهاد جدیدی را برای اعمال تغییراتی در قوانین مهاجرتی مطرح کرده است که هدف از آن جذب نخبگان کشورهای مختلف جهان در صنایع فناوری این کشور است.
  این پیشنهاد جدید که 'روادید استارت آپ' نام دارد به کارآفرینان خارجی این امکان را خواهد داد تا به مدت پنجسال در آمریکا زندگی و کار کنند و کسب و کار خود را در این کشور توسعه دهند.
  به نوشته روز دوشنبه تارنمای نیوز استرالیا، تغییرات جدید در حالی اعمال خواهد شد که بازار آمریکا جذابیت خاصی برای نخبگان خارجی داشته و بسیاری از کارآفرینان تلاش می کنند وارد این بازار بزرگ شوند و این موضوع قدرت رقابت کشورها برای جذب نخبگان و جلوگیری از فرار مغزها را با چالش مواجه خواهد کرد.
  'گری الفیک' مدیر عامل یک استارت آپ در سیدنی با تشریح طرح جدید دولت آمریکا، گفت که این طرح افراد با استعداد را از سراسر جهان به سمت آمریکا سوق خواهد داد.
  وی تلاش دولت استرالیا برای حمایت از استارت آپ ها را نیز ستود، اما گفت که دولت استرالیا برای جذب نخبگان باید تلاش های خود را بیشتر کرده و تسهیلات بیشتری برای نخبگان فراهم کند.
  مرکز مطالعات پزشکی استرالیا چندی پیش نسبت به خروج نخبگان پزشکی از این کشور هشدار داد و عنوان کرد فرار مغزها باعث خروج محققان و نخبگان زیادی از این کشور شده است.
  آساق**241**1611

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :استارتاپ