اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۸۰۱ انتشار : ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۳
  رئیس هیئت مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی کردستان مطرح کرد

  تعاونی‌های ‌‌استان کردستان ‌مشکلات فراوانی دارند/بهره‌گیری از روحیه تعاون‌گری ‌مردم

  رئیس هیئت مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی استان کردستان با بیان اینکه تعاونی‌های موجود در استان ‌مشکلات فراوانی ‌دارند، گفت: تعاونی‌ها می‌توانند از روحیه تعاون‌گری در بین مردم و هم‌گرایی در بین بخش‌های دولتی بهره بگیرند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، حامد قادرزاده ظهر امروز در یازدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان کردستان که با حضور استاندار کردستان و تعاون‌گران استان برگزار شد، ضمن تبریک هفته تعاون اظهار داشت: هر تخصص زمانی می‌تواند پویایی داشته باشد که بتوانیم تعاون و تعاونی را در سطح جامعه به گفتمان تبدیل کنیم.

  وی گفت: زمانی هر تخصص می‌تواند پیشرفت داشته باشد و جایگاه خودش را پیدا کند که متخصصان این رشته‌ها با گرایش‌های مختلف نسبت به ارائه خدمت به جامعه هدف در کنار هم قرار گیرند.

  رئیس هیئت مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی استان کردستان تصریح کرد: امروزه مشکلی به نام تولید در دنیا وجود ندارد اما مکشل فقر، عدم توسعه و تبعیض وجود دارد و در صورتی می‌توانیم این مشکلات را از بین ببریم که بر اساس اصل مزیت نسبی و تعاون و تعاونی کار کنیم.

  هدف‌گذاری بخش تعاون خوب اما در عمل ضعیف است

  وی گفت: در بخش تعاون کشورمان خیلی خوب هدفگذاری شده اما خوب عمل نکردیم و به همین دلیل است که تعاونی‌های راکد و غیرفعال وجود دارند و می‌توان با گفتمان‌سازی و تبیین اثرات جانبی مثبت و منفی اقتصادی حوزه تعاون بسیاری از مسائل را حل کرد.

  قادرزاده با اشاره به اثرات مثبت حوزه تعاون در اقتصاد کشور افزود: اثرات مثبت تعاون زمانی نمایان می‌شود که به توزیع عادلانه ثروت بین نسل‌ها توجه کنیم و زمانی اثرات منفی خواهد داشت که به تبانی و انحصار طلبی بخش اقتصادی فکر کنیم.

  وی اظهار کرد: افرادی که از کمبود اطلاعات و دانش لازم در حوزه تعاون برای مدیریت رنج می‌برند نباید در این بخش به کارگیری شوند چرا که تعاون و تعاونی در هر دو نگاه مثبت و منفی قدرت دارد.

  رئیس هیئت مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی استان کردستان با بیان اینکه سود بدترین عامل تخریب در سیستم اقتصادی است، گفت: سود عامل تخریب خلاق در بلند مدت است که باید نسبت به یان مسئله توجه بیشتری داشته باشیم.

  وی ابراز امیدواری کرد و گفت: تعاونی‌های موجود در استان با تمام مشکلاتی که دارند می توانند بر مشکلاتشان فایق بیایند و اداره کل تعاون کردستان با تمام ظرفیت‌ها و وجود روحیه تعاونگری در بین مردم و هم‌گرایی در بین بخش‌های دولتی، خصوصی و تعاون به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرده است.‌

  رئیس هیئت مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی استان کردستان از تخصص و تقسیم کار به عنوان دو بخش مهم در استمرار بخش اقتصادی نام برد و خاطرنشان کرد: تعاون فراهم کننده این امکان است که تخصص‌های مختلف در جامعه را تثبیت کند.

  وی گفت: تعاون و کارآفرینی دو مقوله بهم پیوسته هستند که بدون تثبیت تعاونی‌ها و ایجاد گفتمان تعاون نمی‌توان به بحث کارآفرینی پرداخت.

  قادرزاده افزود: اگر امروز بحث کارآفرینی در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته بیش از کشورهای در حال توسعه مطرح است به این دلیل است که نبود حاکمیت تعاون و وجود تعاونی‌های فعال در کشورهای جهان سوم رکود را در اقتصاد ایجاد می‌کند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی