اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۹۵ انتشار : ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۲
  رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی گیلان:

  همایش مدیریت گردشگری و نقش آن در کارآفرینی گیلان برگزار می شود

  رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی گیلان با تأکید بر ضرورت بهره گیری از پتانسیل های گردشگری استان در زمینه اشتغالزایی، از برگزاری همایش مدیریت گردشگری و نقش آن در توسعه کارآفرینی گیلان خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، عباس صادقی در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر دوشنبه و با هدف تشریح محورهای نخستین همایش مدیریت گردشگری و نقش آن در توسعه کارآفرینی گیلان برگزار شده بود، اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی- کاربردی یک دانشگاه اشتغال محور و کار آفرین است که با تکیه بر تربیت نیروهای متخصص و کارآفرین در رشته های مختلف، بحث اقتصاد مقاومتی را نیز پیگیری می کند.

  وی با اشاره به ظرفیت های بی شمار گیلان در حوزه گردشگری، توسعه کار آفرینی در این حوزه را ضرورتی اجتناب ناپذیر عنوان کرد و گفت: دانشگاه جامع علمی- کاربردی قصد دارد با برگزاری نخستین همایش مدیریت گردشگری و نقش آن در کارآفرینی استان، گام مهمی درباره شناساندن ظرفیت های گردشگری گیلان به گردشگران، آموزش راهکارهایی برای جذب و ترغیب سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان و توسعه کار آفرینی در این زمینه بردارد.

  رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی گیلان حمایت تمامی ارگان ها و سازمان های فعال در حوزه گردشگری از برگزاری این همایش را ضروری دانست.

  در ادامه نشست دبیر این همایش با بیان اینکه برگزاری چنین همایشی برای نخستین بار در کشور توسط دانشگاه جامع علمی- کاربردی گیلان برگزار می شود اظهار کرد: متأسفانه گیلان به رغم برخورداری از مواهب طبیعی بی شمار و نیروی متخصص انسانی، با معضل بیکاری روبرو است.

  علی معراجی افزود: بهره گیری از پتانسیل های گردشگری در استان می تواند نقش زیادی در کارآفرینی و اشتغالزایی داشته باشد.

  وی با اشاره به محورهای اصلی برگزاری این همایش تصریح کرد: نمایشگاه آیین و رسوم سنتی و عرضه محصولات بومی و سنتی، برپایی ۸۰ غرفه تخصصی مشاغل کارآفرین جهت عرضه محصولات تولیدی، جشنواره غذاهای محلی، مسابقه عکاسی با موضوع گردشگری گیلان، اجرای موسیقی محلی، بازی های محلی و تورهای گردشگری از محورهای اصلی این همایش است.

  معراجی همچنین به برگزاری کارگاه های تخصصی مدیریت کار آفرینی و گردشگری اشاره کرد و گفت: کارگاه زبان بدن، قانون کار و تأمین اجتماعی، آداب تشریفات، روش های برگزاری مناقصه و مزایده، مدیریت گردشگری روستایی، مدیریت کارآفرینی و مذاکره از جمله کارگاه هایی است که در این همایش برگزار می شود و به شرکت کنندگان در پایان کارگاه مدرک مورد تأئید دانشگاهی اعطا می شود.

  نخستین همایش مدیریت گردشگری و نقش آن در توسعه کارآفرینی گیلان ۲۷ شهریور تا دوم مهرماه سال جاری در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی