اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۹۲ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۹

  تشکیل 210 شرکت تعاونی در خراسان رضوی

  سبزوار- ایرنا- معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: از اول سالجاری تاکنون 210 شرکت تعاونی در این استان تشکیل شده است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، اسدالله امید جیوان شنبه شب در همایش تعاونگران شهرستان سبزوار افزود: 13 هزار و 156 شرکت تعاونی در خراسان رضوی وجود دارد که چهار هزار و 20 تعاونی آن غیر فعال است و باید تعیین تکلیف شوند.
  وی اظهار کرد: بیشترین شرکت های تعاونی استان خراسان رضوی در زمینه تامین نیاز، مصرف و خدمات هستند.
  جیوان با بیان اینکه تعاونی ها با روحیه جمعی و حس مشارکت نقش مهمی در توسعه کشور دارند، گفت: ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت انسانی و تامین منابع مالی تعاونی ها از اهداف و برنامه های این اداره کل است.
  وی افزود: ایجاد شرکت های تعاونی توسعه و عمران در شهر و روستاها و شرکت های دانش بنیان منجر به آبادانی، اشتغال و رشد تولید و صنعت کشور می شود.

  * تقویت تعاونی ها گامی به سوی تحقق اقتصاد مقاومتی است
  رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: تعاونی ها با کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی ارتباط نزدیک دارند و تقویت آنها گامی به سوی تحقق اقتصاد مقاومتی است.
  حسین مقصودی با بیان اینکه اقتصاد دولتی و خام فروشی نفت یک مهلک اقتصادی برای کشور است، افزود: توانمند سازی بخش خصوصی و واگذاری امور به مردم در راستای اقتصاد مقاومتی است.
  وی اظهار کرد: ارتباط سه منبع سرمایه، منابع طبیعی و معدنی و نیروی انسانی موجب توسعه، رونق تولید داخلی و کارآفرینی در کشور می شود.
  نماینده مردم شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، داورزن و خوشاب در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اهداف سیاست های اصل 44 قانون اساسی افزایش سهم تعاون در اقتصاد کشور است که این موضوع در برنامه پنجم توسعه محقق نشد.
  سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی افزود: این کمیسیون در پی ارائه طرحی در مجلس است که با تصویب آن شرکت تعاونی های روستایی متناسب با ظرفیت مناطق روستایی کشور با مشارکت دهیاران ایجاد شود.
  وی اظهار کرد: با تشکیل شرکت های تعاونی روستایی سرمایه دهیاری ها تجمیع و در یک بانک خاص ذخیره می شود و از محل این سپرده ها علاوه بر سود، به جوانان جویای کار تسهیلات ارائه خواهد شد که عاملی برای تقویت دهیاریها، اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان است.
  عقیل مختاری رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 18 شرکت تعاونی با 258 عضو در زمینه های مختلف در این شهرستان تشکیل شده و برای 275 نفر شغل ایجاد شده است.
  در این همایش از 35 تعاونگر نمونه شهرستان سبزوار قدردانی شد.
  مرکز شهرستان 320 هزار نفری سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
  8145/7499 / 6053

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی