اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۸۹ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۹

  نرخ بالای بیکاری زنان کهگیلویه و بویراحمد

  مدیرکل امور بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد گفت: هماهنگی، همکاری و اجرای 2363 عنوان برنامه در هفته زن از فعالیت‌ها و برنامه های این اداره کل در سال جاری است.

  فریبا رحمانپور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: هماهنگی، همکاری و اجرای 944 عنوان برنامه در دهه فجر، هماهنگی، همکاری و اجرای 70 عنوان برنامه در روز خانواده و  هماهنگی، همکاری و اجرای 99 عنوان برنامه در روز دختر و دهه کرامت نیز از فعالیت ها و برنامه های اداره کل امور بانوان و خانواده در سال گذشته هستند.

  وی کارگاههای آموزشی شبکه‌ای آشنایی با سازمان‌های مردم نهاد زنان و خانواده در جنوب کشور، دوره آموزشی شناخت مواد اعتیادآور و راه‌های پیشگیری از اعتیاد در کلیه شهرستانهای کهگیلویه و بویراحمد، و دوره آموزشی شناخت آسیب‌های اجتماعی از فعالیت های اداره کل امور بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد در حوزه دوره های آموزشی عنوان کرد.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد برگزاری هفتمین نشست منطقه ای و کارگاههای آموزشی تقویت همکاری تخصصی و شبکه ای سازمان های مردم نهاد، همایش استانی رهروان زینبی(س) و جشنواره عکس با موبایل از فعالیت های سال گذشته این ادره کل در زمینه برگزاری همایش ها و جشنواره ها برشمرد.

  رحمانپور خاطرنشان کرد: همایش کارآفرینی و توسعه پایدار، نمایشگاه عکس به مناسبت هفته حجاب، عفاف و شخصیت حضرت زهرا(س)، همایش استانی کوهنوردی بانوان، همایش پیاده روی به مناسبت روز خانواده، همایش محیط زیست، و توسعه پایدار و نمایشگاه توانمندی های زنان از فعالیت های اداره کل امور بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد در زمینه همایش ها و جشنواره طی سال جاری بودند.

  وی ادامه داد: جلسه کمیته حقوق کودک، جلسات کمیته زنان و خانواده ستاد دهه فجر، نشست با مدیر عاملان بانکهای ملی و کشاورزی برای اعطای تسهیلات خوداشتغالی به زنان کارآفرین و سرپرست خانوار از جلسات و نشستهای این اداره کل در سال گذشته هستند.

   مدیرکل امور بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد افزود: جلسات با زنان شاغل و فعال در حوزه زنان و خانوادهو تقدیر از آنها با اهدا لوح سپاس و هدیه، نسشت و جلسه با تشکلهای مردم نهاد، نشست با زنان کارآفرین، جلسات هماهنگی همایش کوهنوردی و پیاده روی بانوان جلسه هماهنگی نمایشگاه دست ساخته های زنان سرپرست خانوار از جمله فعالیت های این اداره کل در سال جاری هستند.

  رحمانپور هماهنگی و نظارت بر 9 طرح مشارکتی معاونت محترم رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده با دستگاههای اجرایی، اهدای 600 هدیه و لوح سپاس به فعالین حوزه زنان و خانواده، مسئولان و تشکلهای مردم نهاد، فعالین حجاب و عفاف و زنان کارآفرین و همکاری در برنامه اشک بلوط (خرس بلی) در دفاع از محیط زیست و جنگلهای بلوط را از فعالیت‌های دیگر این اداره کل از سال گذشته تاکنون عنوان کرد.

  وی بیان کرد: اداره کل امور بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد با توجه به نقش خود که یک نقش ستادی و هماهنگ کننده است، تفاهم نامه هایی را برای اجرای طرح های مشارکتی زنان شهری و روستایی با دستگاههای اجرایی مانند آموزش و پرورش، نهضت سوادآموزی، سازمان ملی استاندارد، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بهزیستی منعقد کرده است که وظیفه این اداره کل نظارت بر اجرای این طرح هاست.

   پارک بانوان یاسوج 70درصد پیشرفت فیزیکی دارد

  مدیرکل امور بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: طرح آسیب شناسی روانی- اجتماعی دانش آموزان دختر دوره دوم متوسطه، بهبود وضعیت بهداشتی دانش آموزان دختر محروم و نیازمند در مقطع اول متوسطه، تقویت شیوه های مهارتی و ارتباطی اولیاء با دانش آموزان دختر با اجرای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد و نظارت دفتر امور بانوان و خانواده این استان، انتخاب، آموزش، ارائه خدمات مشاوره و ساماندهی زنان کشاورز جهت ارتقاء کیفیت و استانداردسازی تولیدات آنها برای رسیدن به افزایش و پایداری اشتغال با اجرای سازمان ملی استاندارد کهگیلویه و بویراحمد و نظارت دفتر امور بانوان و خانواده این استان، آموزش و ترویج کارآفرینی و توسعه کسب و کار پایدار زنان روستایی و عشایر، آموزش مدیریتی، مهارت افزایی و اشتغال افزایی اعضا و ارکان تعاونی های روستایی زنان با اجرای وزارت جهاد کشاورزی و نظارت دفتر امور بانوان و خانواده استان از طرح های مشارکتی اجرا شده برای زنان شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد هستند.

  رحمانپور گفت: طرح توانمندسازی زنان آسیب دیده با اجرای سازمان بهزیستی و نظارت دفتر امور بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد، طرح تاب آوری زنان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی برای 260نفر از خانواده های در معرض آسیب اجتماعی این استان، طرح جامع پژوهشی شناسایی مسائل، مشکلات و نیازهای زنان و دختران روستایی و عشایر با تاکید بر ارائه راهکارهای علمی و کاربردی، بانک اطلاعاتی برای امور بانوان و خانواده استان و طرح عمرانی پارک بانوان که خیلی از کارهای اصلی آن انجام شده و تاکنون حدود 60 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است از جمله طرح های در حال اجرا و در دست اقدام در اداره کل امور بانوان و خانواده استان هستند.

  18هزار زن سرپرست خانوار در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد

  وی اضافه کرد: حدودا 18هزار زن سرپرست خانوار در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که با همکاری صندوق کارآفرینی امید این استان، کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و سازمان بهزیستی استان امکان مشاغل خانگی و اشتغالزایی با ارائه تسهیلات و سایر خدمات حمایت می شوند.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد یادآوری کرد: زنان این استان طبق آخرین آمار سرشماری بیکارترین زنان کشوراند.

  رحمانپور اضافه کرد: وظیفه اداره کل امور بانوان و خانواده پیگیری، مطالبه و نظارت بر اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها است و از همه مسئولین و مردم خواستاریم که تنها امور بانوان و خانواده را مسئول پیگیری امور زنان ندانند چرا که نقش این اداره کل نقش ستادی و هماهنگ کننده است و همه دستگاههای اجرایی موظفند خودشان را در رابطه با امور بانوان و خانواده استان مسئول بدانند و پیگیر مسائل حوزه زنان و خانواده باشند.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی