اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۸۳ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۰

  برگزاری نمایشگاه اتوکام اصفهان با رویکرد جدید در استارتاپ‌ها

  رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان گفت: سازمان نظام صنفی رایانه استان اصفهان تلاش دارد زمینه انجام سرمایه گذاری و فعال شدن شرکت‌های دانش بنیان را در زمینه نرم افزار فراهم کند و امید می‌رود در نیمه دوم امسال وضعیت کسب و کار در این حوزه بهبود یابد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا و به نقل از شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان، محمد اطرج با اشاره به تشکیل شورای سیاست گذاری در کنار کمیته اجرایی برای برگزاری هرچه بهتر بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر و اتوماسیون اداری، مخابرات و جشنواره فروش تجهیزات دیجیتال در تاریخ 20 تا 24 آبان ماه افزود: شورای سیاست گذاری متشکل از نماینده سازمان فناوری اطلاعات ایران، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، سرپرست دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، رییس اتحادیه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در تلاش است تا تحولی در برگزاری بیست و دومین دوره نمایشگاه اتوکام ایجاد کند.

  وی ادامه داد: شورای سیاست گذاری دعوت از شرکت‌های سرمایه گذار خارجی و برون استانی برای حضور در نمایشگاه امسال را هدف گذاری کرده تا از این طریق فضای حمایتی نمایشگاه تقویت شود.

  رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان با اشاره به اینکه برای جذب مشارکت کننده در نمایشگاه اتوکام سال 95 با سازمان‌های نظام صنفی سایر استان‌ها مکاتبه و مذاکراتی صورت گرفته، درباره حضور نمایندگان خارجی در این نمایشگاه تصریح کرد: در بیست و دومین سال برگزاری اتوکام، مانند دوره گذشته تلاش می‌شود شرکت‌هایی از کشور هند حضور یابند. همچنین از شرکت‌های کشورهای دیگر نیز دعوت به عمل می‌آید.

  اطرج گفت: در دعوت از شرکت‌های خارجی، انتخاب شرکت‌های نرم افزاری که تجربیات خوبی در حوزه استارتاپ ها داشته و می‌توانند ایده های نو را به نمایشگاه اضافه کنند، مدنظر است.

  وی با بیان اینکه در زمینه راه اندازی مراکز تولید محتوا و شتاب دهی در یک سال اخیر اقدامات خوبی صورت گرفته اضافه کرد: از شرکت های سرمایه گذار سایر استان‌ها به ویژه استان تهران دعوت می‌کنیم با حضور در نمایشگاه اتوکام با شرکت‌های صاحب ایده سراسر کشور ارتباط برقرار کنند.

  رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان درباره سایر برنامه های بیست و دومین نمایشگاه اتوکام گفت: در نظر داریم  موضوع استارتاپ‌ها را جدی تر پیگیری کرده و در برگزاری سمینارهای تخصصی نیز از دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان و نجف آباد کمک خواهیم گرفت.

  به گفته وی بنا به درخواست اداره کل آموزش و پرورش استان غرفه‌ای به موضوع هوشمندسازی مدارس اختصاص خواهد یافت. همچنین شاخصه‌هایی برای دستگاه های دولتی استان تعیین می‌شود تا بر اساس این شاخصه‌ها ارزیابی شده و در بخش دولت الکترونیک نمایشگاه اتوکام حضور داشته باشند.

  اطرج افزود: غرفه‌ای نیز به دفاتر پیشخوان اختصاص خواهد یافت تا خدماتی که در حوزه شهر خلاق ارایه می‌شود را به نمایش بگذارند. همچنین برای اولین بار تفاهمنامه‌ای با اتحادیه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات اصفهان منعقد شده تا جشنواره فروش تجهیزات دیجیتال نیز همزمان با نمایشگاه اتوکام برگزار شود.

  وی درباره وضعیت بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات و تأثیرات پسابرجام بر این بازار گفت: در یک سال گذشته تماس‌ها از طرف شرکت‌های خارجی برای حضور در ایران بیشتر شده اما در حال حاضر شرایط مطلوب حاصل نشده و به همین دلیل وضعیت بازار با نگاه به آینده و در حالت انتظار به سر می‌برد.

  وی با اشاره به حمایت‌های استانداری اصفهان در زمینه توسعه دولت الکترونیک گفت: سازمان نظام صنفی رایانه استان اصفهان نیز تلاش دارد زمینه انجام سرمایه گذاری و فعال شدن شرکت‌های دانش بنیان را در زمینه نرم افزار فراهم کند که امید می‌رود در نیمه دوم امسال وضعیت کسب و کار در این حوزه بهبود یابد.

  رییس هیئت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان با تأکید بر اهمیت فعالیت‌های نرم افزاری در زیرساخت‌های شهری تصریح کرد: در این زمینه دو تفاهمنامه بین شهرداری اصفهان و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و شرکت هم افزا طرح فاوا منعقد شده است.

  وی ادامه داد: یکی از این دو تفاهمنامه در زمینه توسعه فیبر نوری شهر اصفهان است که مفاد اجرایی آن آماده شده و امیدواریم با امضای طرفین بتوان در نیمه دوم سال جاری وارد مرحله عملیاتی آن شد. توسعه فیبر نوری در شهر اصفهان قدم بزرگی در ایجاد ارتباطات راحت تر و پرسرعت تر خواهد بود.

  اطرج با بیان اینکه شرکت‌های نرم افزاری اصفهان همواره در پروژه‌های کشوری پیشرو بوده اند، گفت: متأسفانه به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌ها در شهر اصفهان بیشتر این شرکت‌ها برای رشد بیشتر به تهران مهاجرت می‌کنند که تلاش داریم با پیگیری مسئولان، زیرساخت‌های لازم را در اصفهان تأمین کرده و شرایطی فراهم کنیم که شرکت‌های مطرح و توانمند حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به فعالیت در استان ادامه دهند.

  رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان با اشاره به زمان بهره برداری از فاز اول پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان در سال 96 اظهار کرد: تلاش‌های مستمری برای حضور مشارکت کنندگان داخلی و خارجی انجام خواهد گرفت تا برای برگزاری نمایشگاه اتوکام در ابعاد بسیار وسیع تر در محل جدید پروژه نمایشگاه بزرگ آماده باشیم.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :استارتاپ