اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۷۰ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۱
  معاون توسعه کارآفرینی صندوق کارآفرینی امید در گفت‌و‌گو با تسنیم:

  ‌یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان پرداخت می‌شود /ایجاد 51 هزار فرصت شغلی توسط صندوق کارآفرینی امید

  معاون توسعه کارآفرینی صندوق کارآفرینی امید از پرداخت ‌یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان خبر داد و گفت: صندوق کارآفرینی امید 51 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، توسعه فعالیت‌های کارآفرینی در روستاها و شهرهای استان بوشهر یکی از برنامه‌های مهم امسال است که در این راستا برنامه‌ریزی مدونی انجام شده است.

  استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در بخش‌های مختلف برای اشتغال‌زایی دارد که در این راستا برنامه‌های مدونی برای تحقق این طرح‌ها تدوین شده است.

  یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مسئولان برای اشتغالزایی توجه به کارآفرینان و پرداخت تسهیلات به این افراد است که صندوق کارآفرینی امید با پرداخت تسهیلات کم‌بهره زمینه اشتغال‌زایی و کارآفرینی زنان و مردان در شهرها و روستاها فراهم کرده است.

  معاون توسعه کارآفرینی صندوق کارآفرینی امید کشور در بررسی وضعیت کارگاه‌های تولیدی که از این صندوق تسهیلات کم‌بهره دریافت کرده‌اند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه سالانه 51 هزار فرصت شغلی از سوی این صندوق در استان‌ها ایجاد می‌شود اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید علاوه بر پرداخت تسهیلات مشاوره، هدایت، بازاریابی ارائه و مواد اولیه کارگاه‌ها و ماشین‌آلات مراکز کسب و کار تامین می‌کند.

  علی اصحابی حمایت از تولیدات زنان روستایی صنایع دستی و کشاورزی را از جمله سیاست‌های این  صندوق دانست و خاطر نشان کرد: امسال یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان پرداخت می‌شود که تاکنون 40 درصد آن محقق شده است.

  معاون صندوق کارآفرینی امید کشوربا اشاره به اینکه تاکنون 600 صندوق خرد محلی به ویژه در حوزه فعالیت زنان روستایی احیا شده است افزود: در کشور نزدیک به یک‌هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات یک ساله به کارآفرینان دانش آموختگان دانشگاهی و موسسه‌های دانش بنیان پرداخت شده که سبب ایجاد 51 هزار فرصت شغلی شده است.

  در این بین یک بانوی دشتستانی با دریافت تسهیلات اعتباری از صندوق کارآفرینی موفق به ایجاد یک کارگاه تولیدی در روستای زیارت شد.

  سارا مددی پس از چهار سال تلاش توانسته این کارگاه را در زمینی به وسعت 300 متر مربع و با سرمایه گذاری چهارمیلیارد و 600 میلیون ریال ایجاد و برای پنج نفر شغل فراهم کند.

  این کارگاه در مرحله نخست روزانه دو هزار بسته کاغذ  A4  بسته بندی می‌کند که در آینده‌ای نزدیک این میزان به پنج هزار بسته می‌رسد.

  پیش از این کاغذ مورد نیاز استان بوشهر از استان‌های دیگر وارد می‌شد.

  مددی میزان تسهلات این طرح تولیدی خدماتی را یک میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: این میزان اعتبار از صندوق کارآفرینی امید به صورت تسهیلات کم‌بهره دریافت کرده‌ام.

  وی مشوق خود را همسرش می‌داند و امیدوار است با حمایت مسئولان و مردم کارگاهش توسعه پیدا کند.

  صندوق کارآفرینی امید حمایت از موسسات خیریه اشتغالزا و دخالت دادن مردم در اقتصاد محلی را هدف خود  قرار داده و اولویت را به احیاء صندوق‌های خُرد محلی داده است.

  مدیر صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر نیز با بیان اینکه صندوق‌های خرد محلی در استان بوشهر راه‌اندازی شده خاطرنشان کرد: 35 صندوق خرد محلی در روستاهای استان بوشهر با سرمایه‌گذاری 4.5 میلیارد ریال ایجاد شده که با راه‌اندازی این صندوق‌ها یک‌هزار نفر در روستاهای استان بوشهر اشتغال‌زایی می‌شود.

  مرتضی شهبازی با اشاره به راه‌اندازی طرح کارآفرین دشتستانی افزود: این طرح در روستای زیارت دشتستان به بهره‌برداری رسید که با پرداخت 100 میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره این کارگاه افتتاح و اشتغال 5 نفر فراهم شد.

  وی از پرداخت بیش از 10 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره به کارآفرینان استان بوشهر خبرداد و گفت: 18 میلیارد تومان تسهیلات اعتباری در صندوق کارآفرینی امید بوشهر مصوب شده که در 5 ماه نخست امسال 10 میلیارد تومان آن برای اجرای 800 طرح تولیدی، خدماتی و صنعتی در شهرها و روستاهای استان بوشهر پرداخت شده است.

  این بانوی کارآفرینی دشتستانی ضمن اینکه رونق اقتصادی به روستا برگردانده است زمینه اشتغال زنان روستای زیارت دشتستان فراهم و تحول مهمی در معیشت این خانواده‌ها ایجاد کرده است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی