اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۶۹ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۱
  معاون صندوق کارآفرینی امید در گفت‌و‌گو با تسنیم:

  طرح مشارکتی در روستاهای مرزی از تسهیلات بدون کارمزد برخوردار می‌شود

  معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: طرح مشارکتی در روستاهای مرزی از تسهیلات بدون کارمزد برخوردار می‌شود.

  علیرضا سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای ایجاد اشتغال روستاییان اظهار داشت: اقدامات در راستای اشتغال روستاییان در سطح ملی ثبت شده و واین طرح از طریق مدیر‌کل‌های تعاونی‌های روستایی استان‌ها از ابتدای سال 93 به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها ابلاغ شده و پیرو این امر تمام روستاییان از طرح تشریح شده مطلع شده‌اند و متقاضیان بر اساس شرایط اعلام شده اقدام به ارائه طرح‌ کرده‌اند.

  وی افزود: از ابتدای سال 94 اقدام به بررسی طرح‌های ارائه شده کرده‌ایم و این فرآیند در بسیاری از استان‌ها درحال اجراء است، همچنین این طرح در استان‌هایی مانند خراسان جنوبی، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، گلستان و یزد که زودتر اقدام به اجراء کرده‌بودند به مرحله پرداخت رسیده و استان‌های که اقدام دیرتری نسبت به این استان‌ها داشته‌اند در مرحله بررسی و تامین میزان و مبلغ تسهیلات قرار دارند.

  معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق کارآفرینی امید تصریح کرد: طرح‌های مشارکتی به دلیل دارا بودن سرفصل‌های مشخص از شرایط مشخصی نیز برخوردارند، همچنین درصد کارمزدهای ارائه شده بر اساس موقعیت مکانی روستاهای مرزی و غیرمرزی متفاوت است.

  سعیدی ادامه داد: طرح مشارکتی و واقع در روستای مرزی از کارمزد صفر درصد برخوردار است و هیچ سودی به آن تعلق نمی‌گیرد، اگر طرح مشارکتی و در روستای غیرمرزی واقع باشد از کارمزد 3درصدی برخوردار می‌شود.

  وی عنوان کرد: اگر طرحی غیرمشارکتی و مرزی باشد کارمزد 7درصدی به آن تعلق می‌گیرد و طرح غیرمشارکتی و غیر مرزی از 10درصد کارمزد برخوردار است، همچنین ویژگی مهم این طرح پرداخت در سیستم قرض‌الحسنه آن است.

  معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق کارآفرینی امید خاطرنشان کرد: در راستای به بهره‌برداری رسیدن واحدهای تولیدی مدت زمان 1ساله در نظر گرفته شده است، همچنین برای راه‌اندازی و ساخت‌وساز واحدهای نیازمند به ترمیم نیز مدت 1ساله مقرر شده است و شرایط به نحوی برنامه‌ریزی شده است که طرح پس از بهره‌برداری شروع به پرداخت اقساط کند.

  سعیدی بیان کرد: شروع پرداخت اقساط متناسب با بهره‌برداری و دوره تولیدات مقرر شده و مجموع این اقدامات در راستای توانمندسازی و افزایش درآمد اقتصادی روستاییان صورت گرفته که ارزش افزوده کسب شده از تولیدات روستاییان برای این افراد منفعت به همراه داشته باشد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی