اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۶۶ انتشار : ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶
  معاون صندوق کارآفرینی امید در اراک:

  1100 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به طرح‌های مشارکتی روستایی پرداخت شد

  معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق کارآفرینی امید گفت: 1100 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به طرح‌های مشارکتی روستایی پرداخت شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، علیرضا سعیدی پیش از ظهر امروز در کمیته راهبری پروژه ارتقا تولید و توسعه اشتغال پایدار روستایی با اشاره به طرح‌های مشارکتی در استان مرکزی اظهار داشت: طرح‌های مشارکتی به طرح‌هایی گفته می‌شود که در حوزه روستا با فعالیت‌های روستایی انجام می‌شود و هدف از به اجرا رساندن این گونه طرح‌ها کمک به اقتصاد روستا و افزایش درآمد روستاییان و انتقال ارزش افزوده تولیدات روستایی به خود روستا است.

  وی افزود: افزایش درآمدزایی برای ساکنین روستا در راستای جلوگیری از مهاجرت از دیگر اهداف این طرح است همچنین درحال حاضر این طرح‌ها در محدوده روستایی و داخل روستاها در حال اجرا است.

  معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق کارآفرینی امید تصریح کرد: اکثریت این طرح در حوزه تولیدات روستایی و محصولاتی که در روستا تولید می‌شود اجرا شده و در بعضی موارد کالاهایی که خارج از محدوده روستایی هستند نیز شامل می‌شود اما در نتیجه این اقدامات که با مشارکت روستاییان انجام می‌شود به افزایش درآمد روستاییان کمک می‌کند.

  سعیدی ادامه داد: اعتبار دولتی متعلق به این طرح مبلغی بالغ بر دوهزار و 700 میلیارد ریال مصوب که تاکنون فاز نخست این طرح مبلغ هزار و 100 میلیارد ریال به خود اختصاص داده و لازم به ذکر است که در عملیات اجرائی فاز دوم این طرح اعتبارات مقرر با در نظر داشتن منابعی که در اختیار ما قرار می‌گیرد افزایش می‌یابد.

  وی عنوان کرد: بخشی از منابع این طرح از سمت معاونت روستایی نهاد ریاست جمهوری تامین می‌شود این طرح از مهرماه سال گذشته در خراسان جنوبی اجرایی شد و تاکنون تعداد 5 طرح در خراسان جنوبی به پرداخت رسیده‌اند.

  معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق کارآفرینی امید خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی این طرح‌ها در راستای تکامل زنجیره تولیدات روستایی، فرآوری و بازگشت ارزش افزوده تولیدات روستاییان به ساکنین روستا انجام شده است.

  سعیدی بیان کرد: تمامی طرح‌ها بررسی و پس از نهایی شدن مصوبات سهمیه تخصیص استان مرکزی مقرر می‌شود لازم به ذکر است این اقدامات سبب بازگشت سود روستاییان می‌شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی