اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۶۳ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵
  ستاری مطرح کرد:

  ایجاد بازار ۸۰ میلیارد دلاری در حوزه IT تا سال آینده

  معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که تا سال آینده احتمال بازار ۸۰ میلیارد دلاری در حوزه IT بر پایه خلاقیت منابع انسانی داشته باشیم.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، سورنا ستاری امروز در چهاردهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس گفت: بسیاری از حرف‌هایی که در ابتدای فعالیتمان گفته شد، اکنون به گفتمان، تبدیل و یکسری مفاهیمی که در دانشگاه‌ها تابو بوده، تغییر کرده و به فرهنگی جدید بدل شده است.

  وی با بیان اینکه کارآفرینی با چندین بار زمین خوردن به نتیجه می‌رسد، گفت: ما توانستیم زیست‌بومی را در کشور ایجاد کنیم که به مقوله کارآفرینی اهمیت داده شود.

  معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: با زور استخدام شدن یعنی نابود کردن اعتماد به نفس و از بین بردن خلاقیت‌ها؛ مدت زمانی است که این فرهنگ در حال تغییر است و بیشتر منابع انسانی به سمت کارآفرینی روی آورده‌اند.

  ستاری با تاکید بر اینکه ایجاد فضای کسب و کار برای کارآفرینان مهمترین اقدام برای آنهاست، گفت: باید تمام موانع قانونی از سر راه کارآفرینان که از سوی سازمان‌های بیمه، مالیات، شهرداری و ... اعمال می‌شود، برداشته شود تا آنها بتوانند بر پایه دانش به نتیجه مطلوب خود برسند.

  به گفته وی، ما همواره در معاونت علمی تلاش داشته‌ایم که فضایی را برای کارآفرینان فراهم کنیم؛ این فضاها بیشتر در پارک‌های علمی و فناوری از جمله پارک فناوری پردیس فراهم شده است.

  معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه ما پتانسیل بالایی در حوزه IT داریم، گفت: پیش‌بینی می‌شود که ما در سال آینده بازار ۸۰ میلیارد دلاری در زمینه IT داشته باشیم، این موضوع نیاز به محتوا و خلاقیت دارد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی