اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۶۱ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵

  امام جمعه اصفهان: تعامل علم و صنعت زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است

  اصفهان-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: تعامل علم و صنعت سبب کارآفرینی و پیشرفت کشور می شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مدیران و اعضای هیأت علمی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، پیشرفت علم را از پایه های محکم تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
  وی افزود: یکی از راه های رشد و پیشرفت کشور توجه به علم و دانش است و موفقیت جوانان در زمینه های علمی زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را رقم خواهد زد.
  وی بر ضرورت هماهنگی، ارتباط و همکاری دانشگاهیان با صنعتگران تاکید و خاطر نشان کرد: استفاده از علم دانشگاهیان توسط صنعتگران و استفاده دانشگاهیان از تجربه صنعتگر ان سبب کارآفرینی و به کارگیری جوانان خلاق، طراح و کارآفرین می شود و این به معنای پیشرفت علمی کشور است.
  امام جمعه اصفهان همچنین گفت: موفقیت های کشور در زمینه صنایع دفاعی نتیجه همین همکاری و تبادل نظرهاست که سبب افزایش عزت نفس و اقتدار ملی در صحنه جهانی و بین المللی شده است.
  نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: هر قدمی که در راه پیشرفت علم برداشته شود، فقط سربلندی ایران نیست بلکه سربلندی اسلام نیز محسوب می شود.
  وی تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری؛ دشمنان کشور بیش از آنکه از پیشرفت های علمی و هسته ای ما در هراس باشند از پشتوانه این علوم که اسلام است، می ترسند.
  در ابتدای این دیدار مرتضی تیموری، رییس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته پرداخت.
  وی گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی غیردولتی است، از این رو پویایی خاصی در فعالیت هایش دارد.
  وی به خدمات جهاد دانشگاهی در هشت سال دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: از حدود 200 طرحی که برای جبهه های جنگ برنامه ریزی شده بود، حدود 50 طرح عملیاتی شد که از جمله آنها طراحی بخاری جیبی، خنثی کننده بمب های شیمیایی و پدافند غیرعامل بود و همچنین در طراحی پلی که بر روی رودخانه اروند زده شد، نقش بسزایی داشت.
  وی از تقدیم چهار شهید جهاد دانشگاهی به انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: نخستین نرم افزارهای قرآنی در ایران نیز از سوی جهاد دانشگاهی طراحی و اجرا شد.
  پ/6027/8114

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی