اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۵۲ انتشار : ۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲

  افتتاح هم‌آفرینی همراه اول

  افتتاحیه هم‌آفرینی همراه اول با مشارکت دانشگاه شهید بهشتی امروز برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از سرویس بازار ایسنا، اولین رویداد هم‌آفرینی همراه اول از تاریخ ۲۷ تا ۲۹ شهریور ماه سال جاری برگزار می‌شود؛ موضوعات رویداد هم‌آفرینی در حوزه ICT و صرفا شامل سلامت همراه، آموزش همراه، انرژی و محیط زیست، بازی‌های رایانه‌ای و تجارت الکترونیک است.

  در مراسم افتتاحیه هم‌آفرینی همراه اول علاوه بر سخنرانی مدیران همراه اول و مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی، دو کارگاه آموزشی در حوزه کسب‌وکار نیز برگزار شد.

  هم‌آفرینی؛ ترکیبی از همراه اول و کارآفرینی

  الهه جامی، کارشناس اداره نوآوری همراه اول در ابتدای این مراسم با معرفی موضوع هم‌آفرینی درباره مفهوم این واژه گفت: هم‌آفرینی از ترکیب دو واژه همراه اول و کارآفرینی به وجود آمده است؛ همراه اول در این رویداد با شناسایی و انتخاب تیم‌ها و استارتاپ‌هایی که در کشور وجود دارند و همچنین رویدادهای متداولی که در این حوزه برگزار می‌شود، اولین هم‌آفرینی همراه اول را برگزار می‌کند.

  وی درباره مراحل رویداد هم‌آفرینی بیان کرد: متقاضیان رویداد هم‌آفرینی همراه اول می‌توانند با مراجعه به سایت همراه اول و با مراجعه به پرتال هم‌آفرینی از نحوه اجرا و ثبت‌نام در این رویداد مطلع شوند.

  جامی همچنین اضافه کرد: از بین تیم‌های شرکت‌کننده در این هم‌آفرینی به ۳ تیم برتر، جوایز ۱۰، ۵ و ۳ میلیون تومانی اهدا می‌شود.

  ترویج و فرهنگ‌سازی لازمه کارآفرینی است

  علی نیک‌محمدی، رییس اداره تحقیقات کسب‌وکار همراه اول به تشکیل اداره کل نوآوری و توسعه کسب‌وکار اشاره کرد و گفت:با توجه به اینکه اکوسیستم ICT در حال تغییر است همراه اول می‌کوشد با ایجاد تمرکز بر حوزه نوآوری شرایط لازم را برای همکاری کارآفرینان با این اپراتور فراهم کند.

  وی با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۴، ایران رتبه ۱۲۰ را در حوزه نوآوری و در میان ۱۴۱ کشور داشته است، افزود: این رتبه نیازمند مهیا کردن فضای لازم برای رشد کارآفرینان در کشور است.

  رییس اداره تحقیقات کسب‌وکار همراه اول با توجه به اینکه ارتباط با دانشگاه‌ها و حوزه‌های کارآفرینی، نیازمند نگاه راهبردی و بحث‌های زیرساختی است، اعلام کرد: قرارداد مشترکی بین همراه اول و دانشگاه شهید بهشتی در هفته گذشته بسته شده است که به توسعه فضای کسب‌وکار کمک می‌کند.

  وی با ذکر این نکته که انتظارات حوزه کارآفرینی درست و به‌جاست اما نیاز به زمان دارد، افزود: رویکرد همراه اول در رویداد هم‌آفرینی، نوآوری باز است؛ همراه اول سعی دارد از ایده‌های درون و برون سازمانی برای استفاده از پتانسیل موجود در زمینه اجرای ایده‌ها استفاده کرده و به رفع ضعف دانش در این حوزه کمک کند.

  نیک‌محمدی درباره مطرح کردن ایده و پیاده‌سازی آن در کارآفرینی گفت: ایده خوب تنها یک درصد از نوآوری را شامل می‌شود و اگر ارزیابی درست ایده را ۹ درصد در نظر بگیریم، ۹۰ درصد دیگر شامل پیاده‌سازی آن ایده است.

  وی افزود: با همکاری اداره کل نوآوری و توسعه کسب‌وکار همراه اول و در پرتال این اپراتور بیش از ۱۵۰۰ ایده داخلی و خارجی ثبت شده است.

  رییس اداره تحقیقات کسب‌وکار همراه اول همچنین از ایجاد اکانت و ریجستر کردن ایده برای افراد حقیقی و حقوقی خبر داد و افزود: طرح‌هایی که توسط افراد به این اداره و از طریق آدرس ایمیل IBD@mci.ir ارسال می‌شوند می‌بایست با استراتژی همراه اول یکسو باشند.

  حمایت از کارآفرینان اصلی که نباید فراموش شود

  حسن حقیقی، مدیر مرکز نوآوری و عضو هیات‌علمی دانشگاه شهید بهشتی در ادامه این مراسم بیان کرد: پارامترهای ارزیابی ایده‌ها و نحوه امتیازدهی به تیم‌های شرکت‌کننده در دو ماه گذشته و به صورت تخصصی بررسی شده است و با توجه به اینکه صاحبان ایده و طرح‌ها نباید پس از اعلام ایده و طرح خود رها شوند، می‌بایست از طرف همراه اول و دانشگاه شهید بهشتی حمایت شوند.

  وی با اعلام اینکه مجوز پارک فناوری دانشگاه شهید بهشتی اخذ شده است، افزود: پارک علم و فناوری به برگزاری هرچه بیشتر رویدادهای کارآفرینی و ترویج فرهنگ کارآفرینی بین استادان و دانشجویان کمک می‌کند.

  مدیر مرکز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی به ایجاد مرکز کارآفرینی اشاره کرد و افزود: در این دانشگاه به شرکت‌ها و محصولات نوپا و همچنین تربیت نیروهای انسانی مجرب می‌پردازیم.
  وی در ادامه بیان کرد: با ترویج و فرهنگ‌سازی و پس از گذران دوره پیش‌شتاب‌دهی که با هدف آموزش برگزار می‌شود، می‌توان با کمک گرفتن از شبکه مربیان کارآمد و استفاده از تجربیات و دانش آن‌ها وارد مرحله شتاب‌دهی شد؛ برگزاری کارگاه‌های آموزشی نیز برای کمک به تیم‌ها و ایده‌های اولیه می‌تواند به تولید محصول یا طرح اولیه یک بیزینس کمک کند.

  کارآفرینی؛ فعالیتی عملگراست

  در افتتاحیه مراسم هم‌آفرینی همراه اول علی فیاض‌بخش مدیرعامل شرکت نوردنا(شرکت سرمایه‌گذاری همراه اول) گفت: ریسک در ذات کارآفرینی نهفته است و کارآفرینی نه یک علم است و نه یک هنر، بلکه فعالیتی است عملگرا.

  وی با اشاره به اینکه در کارآفرینی لزوما نباید موضوع جدیدی مطرح شود، افزود: نوآوری در طرح‌ها و ایده‌های مطرح شده هم می‌تواند باعث کارآفرینی شود.

  فیاض‌بخش چالش اساسی و اولیه کارآفرین‌ها را تامین مالی دانست که مراحلی همچون کارآفرینان، دوستان و خانواده، وام بانکی، شریک استراتژی، فرشتگان کسب‌وکار، سرمایه‌گذار خطرپذیر، و ورود به بازار سرمایه را شامل می‌شود.

  بهنام خاکباز مدیر استراتژی شرکت جیرینگ در ادامه افتتاحیه رویداد هم‌آفرینی همراه اول به مشاوره در زمینه نحوه ارائه و داوری طرح‌ها برای تیم‌های شرکت‌کننده در این مراسم پرداخت.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی