اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۴۳ انتشار : ۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۹
  رئیس اتاق دوستی ایران و روسیه خبر داد

  لابی‌های پشت پرده ترک‌ها و اروپایی‌ها برای باز نشدن پای ایران به بازار روسیه

  رئیس اتاق دوستی ایران و روسیه با اشاره به ایجاد خط اعتباری تخصصی 5 میلیارد دلاری برای تجارت با ایران گفت: لابیهای ترکیه و برخی کشورهای اروپایی اجازه نمی‌دهند که ایران در بازار روسیه حضور پیدا کرده و مانع‌تراشی می‌کنند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار بازرگانی خبرگزاری تسنیم، رجب سفراف رئیس اتاق دوستی ایران و روسیه  امروز در همایش حضور پایدار در بازار روسیه اظهار کرد: ایران برای حضور در بازار روسیه باید به دنبال شرکتهای بازاریابی روسیه باشد و مطالعه در  این بازار را در دستور کار خود قرار دهد.

  وی افزود: 30 شرکت بازرگانی در روسیه وجود دارد که تخصص آنها بازاریابی است و این شرکتها نقش مهمی در گسترش حضور سایر کشورها در بازار روسیه دارند. 

  رئیس اتاق دوستی ایران و روسیه ادامه داد: به فعالین اقتصادی و تجار ایران پیشنهاد می‌شود که برای حضور در بازار روسیه و بررسی شانس حضور خود در این کشور و چگونگی آغاز فعالیتها و یافتن لابی‌ها و اینکه چگونه می‌توانند در این بازار حضور داشته باشند با شرکتهای بازاریابی ارتباط بگیرند تعامل داشته باشند و این امر را در نظر بگیرند که هیچ فردی دولتی در ایران و روسیه نمی‌تواند این شرایط و تسهیلات را برای فعالین بخش اقتصادی ایران فراهم کند. 

  سفر‌اف در ادامه صحبت‌های خود در خصوص روابط بانکی ایران و روسیه گفت: مشکلات بانکی در روابط دو کشور مطرح می‌شود اما افراد نمی‌دانند که بانکهای زیادی در روسیه آمادته همکاری با ایران هستند به طوری که قبل از سفر به ایران بامدیر عامل TEMP BANK دیدار داشتند و ایشان اظهار کرد که آمادگی دارد در تمام زمینه‌های بانکی از جمله LC با ایران همکاری برقرار کند و هیچ سرویسی بانکی نیست که به ایران ارائه نشود. 

  * بانکهای روسی آماده همکاری با ایران از طریق ریال هستند

  وی افزود: TEMP BANK اعلام آمادگی کرده است که با ریال در ایران و روسیه و روبل همکاری‌های و روابط بانکی با فعالیت اقتصادی ایران ایجاد کند. 

  وی در ادامه صحبت‌های خود با انتقاد از ضعف حمل و نقل و لجستیک در روابط ایران و روسیه گفت: در خصوص حمل ونقل و مسائل لجستیکی هیچ کاری نکرده‌ایم و هیچ تصویری از شرکتهای مطرح شده برای حمل و نقل و همچنین امنیت حمل و نقل کالا نداریم. 

  رئیس اتاق دوستی ایران و روسیه در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به ایجاد کریدور تجاری میان ایران و روسیه گفت: در این زمینه صحبت‌هایی شده اما به طور واقعی عملیاتی انجام نشده است که تجار ایرانی و روسی بتوانند آن را لمس کنند. 

  * خط اعتباری 5 میلیاردی دولت روسیه برای تجارت با ایران

  سفراف در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه دولت روسیه تصمیم گرفته است برای صادرات خود خط اعتباری ویژه‌ای برای ایران تخصیص دهد، گفت: بودجه 5 میلیارد دلاری در این زمینه تخصیص داده شده که 2 میلیارد و 200 میلیون آن در حال اجرایی است. 

  وی تاکید کرد: ما معتقدیم که این پول بعد از بهره‌برداری به راحتی بازمی‌گردد و این امر می‌تواند تجارت شرکتهای ایرانی و روسی را تکان دهد. 

  رئیس اتاق دوستی ایران و روسیه گفت: 220 میلیون دلار برای صادرات به روسیه براساس اولویت‌ها برای تجار ایرانی جدا شده اما مطمئن نیستیم که این امر تا کجا واقعیت و به دست تجار رسیده است یا خیر.

  * برندهای ایرانی در روسیه شناخته شده نیستند

  سفراف در ادامه با اشاره به اینکه برندهای ایرانی در بازار روسیه شناخته شده نیستند، گفت: تجار ایرانی فکر می‌کنند که لازم نیست که برند و محصولات خود را در بازار روسیه تبلیغ کنند اما باید اذعان داشت در 8 ماهی که روسیه با ترکیه ارتباط نداشت فعالین اقتصادی روسیه برای حفظ بازارهای خود در کشور ما تلاش کردند. 

  * 3 هزار شرکت ترکیه‌ای به دلیل عدم ارتباط تجاری با روسیه ورشکست شدند

  وی گفت: در 8 ماهی که ترکیه و روسیه با یکدیگر ارتباط اقتصادی نداشته‌اند 3 هزار شرکت ترکیه‌ای ورشکست شدند و 30 میلیارد دلار خسارت دیدند. همچنین شرکتهای روسی نیز رقمی در حدود 100 تا 400 میلیون دلار خسارت دیدند که این اتفاقات ناشی از مسائل سیاسی صورت گرفت. 

  * لابیهای ترکیه اجازه نمی‌دهند که ایران در بازار روسیه حضور پیدا کند

  رئیس اتاق دوستی ایران و روسیه گفت: لابی‌های ترکیه در 8 ماهی که با روسیه ارتباط نداشتند حتی یک ساعت فعالیت خود را در کشور ما قطع نکردند و وظیفه داشتند که اجازه ندهند دیگران به این کشور وارد شوند.

  سفراف افزود: در صورتی که بخواهم شفاف توضیح دهم باید بگویم که در 8 ماهی که  روسیه و ترکیه با همدیگر روابط اقتصادی نداشتند لابیهای ترکیه اجازه ندادند که کالاهای ایرانی به بازار روسیه وارد شوند. 

  ادامه دارد

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی