اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۳۹ انتشار : ۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳

  18 طرح صندوق کارآفرینی امید در استان بوشهر افتتاح شد

  بوشهر- ایرنا- مدیرصندوق کارآفرینی امید استان بوشهر گفت: به مناسبت هفته دولت 18 طرح مربوط به صندوق کارآفرینی امید در استان بوشهر افتتاح شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، مرتضی شهبازی روز یکشنبه در نشست خبری مدیران کل دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر افزود: با افتتاح این طرحها و سرمایه گذاری 20 میلیارد ریال 138 نفر مشغول به کار می شوند.
  وی اضافه کرد: صندوق کارآفرینی امید تنها وظیفه پرداخت تسهیلات را ندارد بلکه در بخش ساماندهی و توانمند سازی افراد جویای کار و تبدیل کسب و کارکوچک به کسب و کاری پایدار نیز ایفای نقش می کند.
  شهبازی اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر با پرداخت 660 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زا در استان زمینه اشتغال شش هزار و 700 نفر را فراهم کرده است.
  وی بیان کرد: در بخش پرداخت تسهیلات ازدواج نیز پارسال 30 میلیارد ریال تسهیلات ازدواج به یکهزار زوج در استان پرداخت و از اول سال تاکنون نیز 13میلیارد ریال به 400 نفر پرداخت شد ه است.
  شهبازی گفت: با توجه به قابلیتهای گردشگری و وجود بافت قدیم، سواحل زیبا و دسترسی به استانهای همجوار یکی از اولویتهای این صندوق پرداخت تسهیلات به اقامتگاهها و کافه های سنتی و گردشگری دریایی است.
  وی همچنین با اشاره به اهمیت بحث خرما در استان بوشهر اظهارکرد: 50 میلیارد ریال اعتبار برای تقویت خوشه خرما در استان بوشهر در نظر گرفته شده است که در این ارتباط توسعه حمل و نقل، تجهیز ماشینهای سردخانه دار و خرید خودرو یخچالی به تعداد 30 دستگاه از آن جمله هستند.
  شهبازی اظهار کرد: همچنین بازارچه بزرگ آبزیان نیز بعنوان مرکزیت در جنوب کشور با 50 میلیارد ریال اعتبار و با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی می شود.
  وی با اشاره به قابلیتهای استان بوشهر در بخش تولید عسل گفت: برای حمایت از زنجیره فروش و تولید عسل تفاهم نامه ای به مبلغ 10میلیارد ریال در شهرستان جم امضا شده است.
  شهبازی افزود: همچنین برای تقویت زنجیره پوشاک تولید داخل استان بوشهر 25میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می شود.
  6047/6043

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی