اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۳۶ انتشار : ۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳

  استان بوشهر در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی رتبه اول کشور را کسب کرد

  بوشهر- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: این استان برای نخستین بار رتبه اول کشور در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی را از آن خود کرد.

  بوشهر- ایرنا- حمید رضا پناه روز یکشنبه درنشست خبری به مناسبت هفته دولت افزود: سهم استان بوشهر از محل تسهیلات مشاغل خانگی 76میلیارد ریال بود که استان 96درصد این میزان اعتبار را جذب کرده است.
  وی با اشاره به راه اندازی کارگاههای کمیته حفاظت فنی تصریح کرد: برای صیانت از نیروی انسانی کارگاههای کمیته حفاظت فنی در استان برای ارائه آموزشهای لازم در این زمینه راه اندازی شد که به این وسیله آمار حوادث در کارگاهها نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش نشان می دهد.
  وی با تاکید بر برطرف کردن اختلافات کارگری در کوتاه ترین زمان ممکن اظهار کرد: پارسال مدت زمان رسیدگی به این اختلافات را در مراجع حل اختلاف کاهش دادیم و با توجه به آموزشهای ارائه شده 35درصد پرونده ها با سازش خاتمه یافت.
  وی یادآور شد: با استفاده از اعتبارات ملی عملیات اجرایی احداث یک استخر ورزشی در شهر بوشهر آغاز و در زمان حاضر 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
  پناه گفت: احداث مجموعه ورزشی شهرستان گناوه و مرکز تحقیقات در عسلویه در دستور کار قرار دارد.
  وی در خصوص فعالیت های حوزه کارآفرینی گفت: برگزاری جشنواره ها و ایجاد فرهنگ کارآفرینی، ارائه آموزش های رایگان کارآفرینی و مشاغل خانگی، آموزش و مبارزه با اعتیاد و فرزند پروری از جمله آموزشهای ارائه شده در این بخش است.
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: پارسال در بخش هدایت نیروی کار بر اساس آمار هشت هزار و 546 نفر کارجو ثبت نام کرده اند که 72 درصد مرد و 28 درصد زن بودند که از این تعداد سه هزار و 248 نفر در کارگاه های مختلف مشغول به کار شدند.
  وی یادآور شد: همچنین در زما حاضر یک هزار و 894نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری می شوند.
  پناه در خصوص وضعیت تعاونیهای مرزنشینی نیز گفت: حسابرسی از این تعاونیها انجام شده ولی هنوز نتیجه آن اعلام نشده است.
  6047/ 6045

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی