اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۳۵ انتشار : ۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳
  در نشست خبری مطرح شد؛

  فعالیت ۲۶ کاریابی در یزد/۵۰ درصد تعاونی‌های یزد فعالند

  یزد ـ آمار کاریابی‌های یزد، وضعیت تعاونی‌های فعال استان، شناسایی اتباع غیرمجاز در واحدهای تولیدی و صنعتی یزد از موارد مطرح شده در نشست خبری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان وی بود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این نشست از فعالیت ۲۶ مرکز کاریابی در یزد خبر داد و اظهار داشت: دو مرکز دیگر نیز به زودی در اشکذر و ابرکوه راه‌اندازی می شود.

  فریبا آیت اللهی بیان کرد: ۱۴ مورد از این کاریابی‌ها در مرکز استان و ۱۲ مورد دیگر در شهرستان‌ها فعال هستند.

  افزایش مراکز مشاوره شغلی در یزد

  وی همچنین با اشاره به اینکه نخستین مرکز مشاوره کارآفرینی طی سال گذشته در ابرکوه راه اندازی شد، عنوان کرد: مراکز مشاوره شغلی در استان یزد افزایش می‌یابد.

  مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای اتباع خارجی مجاز و فعال در واحدهای سرمایه‌گذاران خارجی بیان کرد: پروانه کار این افراد یک ساله تمدید می‌شد که برای تسهیل در امور مرتبط با این افراد، تمدید پروانه‌های کار سه ساله شد.

  کارفرمایان اتباع غیرمجاز ۴۱۴ میلیون تومان جریمه شدند

  وی در عین حال با اشاره به برخوردهای قانونی در زمینه به کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز بیان کرد: طی یک سال گذشته ۹۹۵ تبعه خارجی غیرمجاز شناسایی شدند که به دلیل کارگیری این افراد، کارفرمایان آنها ۴۱۴ میلیون تومان جریمه شدند.

  آیت اللهی ادامه داد: ۴۰۲ نیروی کار ایرانی نیز جایگزین افراد شناسایی شده غیرمجاز شدند.

  دبیر شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد نیز در این جلسه اظهار داشت: در این شورا ۱۱ دستگاه عضویت دارند که جلسات ماهانه با حضور آنها برگزار می‌شود.

  مشکل بیمه تکمیلی بازنشستگان برطرف شد

  علی شیخی بیان کرد: انسجام بخشی بین دستگاه‌ها، تصمیم گیری‌ و برنامه ریزی و نظارت موثر بر دستگاه‌ها از مواردی است که در این شورا مدنظر قرار می‌گیرد و با همین ماموریت‌ها سال گذشته توانستیم مشکل بیمه تکمیلی بازنشستگان را برطرف کنیم.

  مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برای اشاعه فرهنگ کار در جامعه تلاش می‌کنیم، اظهار داشت: تنظیم روابط کارگر و کارفرما به گونه ای که ارتقا روابط منجر به ارتقا محیط کار شود را نیز با جدیت دنبال می کنیم.

  افزایش ۱۶.۸ درصدی مستمری بگیران بیمه بیکاری در یزد

  محمدجواد حیدری عنوان کرد: سال گذشته دو هزار و ۶۷۱ نفر مقرری بیمه بیکاری دریافت می کردند که این رقم امسال با افزایش ۱۶.۸ درصدی مواجه بوده است.

  وی همچنین از کاهش ۲۵ درصدی حوادث کار در یزد خبر داد و بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۴ حادثه برای کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی گزارش شده است.

  افتتاح مجموعه ورزشی امید جوان در آزادشهر

  مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد نیز از افتتاح مجموعه ورزشی امید جوان خبر داد و اظهار داشت: این مجموعه فردا در منطقه آزادشهر افتتاح می شود.

  سیدحسین سالاری افزود: برای ایجاد نشاط در میان جامعه کارگری هم اکنون کارگران ورزشکار در ۱۷ رشته ورزشی مشغول فعالیت هستند.

  معاون تعاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه از ثبت ۵ هزار و ۷۰۰ تعاونی در سطح استان خبر داد.

  ۳۵ تعاونی جدید در یزد تشکیل شد

  حسین کارگر بیان کرد: در حال حاضر ۵۰ درصد این تعاونی ها فعال هستند و ۵۰ درصد دیگر به دلیل برخی مشکلات از جمله کمبود نقدینگی از حالت فعال خارج شده اند.

  وی بیان کرد: در سال گذشته ۸۶ تعاونی با ۲ هزار و ۴۶۸ عضو و سرمایه ۹۷ میلیارد ریال تشکیل شد و امسال نیز تاکنون ۳۵ تعاونی در سطح استان در بخش‌های مختلف مسکن، معدن، خدمات، کشاورزی و صنعت تشکیل شده است.

  کارگر یادآور شد: تعاونی‌های یزد بیشتر خدماتی هستند به نحوی که ۴۰ درصد تعاونی‌ها در بخش خدمات فعالیت می کنند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی