اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۳۴ انتشار : ۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳

  دومین موسسه کاریابی غیردولتی شهرستان اشکذر افتتاح شد

  یز د ـ ایرنا ـ دومین موسسه کاریابی غیردولتی شهرستان اشکذر عصر یکشنبه با حضور مدیر کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، معاون فرماندار اشکذر و جمعی از مسئولان این شهرستان افتتاح شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، مدیر کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این آیین گفت: واگذاری مشاوره شغلی و کاریابی به بخش خصوصی از سال 79صورت گرفته و اولین مرکز کاریابی غیردولتی در همین سال شکل گرفته است.
  فریبا آیت اللهی افزود: هم اکنون 12 موسسه کاریابی در سطح شهرستان های استان و 14 مرکز کاریابی در مرکز استان خدماتی را در زمینه مشاوره شغلی و کاریابی به متقاضیان کار ارائه می دهند.
  وی خاطر نشان کرد: سال گذشته 3 هزارو هشتاد نفر در استان از طریق مراکز کاریابی مشغول به کار شده اند همچنین از ابتدای امسال تاکنون 1398 نفر از طریق همین مراکز در سطح استان مشغول به کار شده اند.
  وی از وظایف مراکز کاریابی را ارائه مشاوره شغلی تخصصی به متقاضیان کار و کارفرمایان، ثبت نام از جویندگان کار، کسب فرصت های شغلی و در نهایت به کار گماردن جویندگان کار عنوان کرد.
  آیت الهی ادامه داد: یکی از شاخص های سنجش مراکز کاریابی رعایت اولویت ثبت نام متقاضیان کار است که این مراکز باید این اصل را رعایت نمایند.
  معاون فرماندار اشکذر در این مراسم شکل گیری موسسات کاریابی در شهرستان اشکذر را با توجه به مهاجرپذیری و صنعتی بودن این شهرستان ضروری دانست علیرضا ابوالحسنی اظهار کرد: موسسات کاریابی باید به صورت تمام معنا از وظایف خود برای مشاوره شغلی و کاریابی برای متقاضیان آگاه باشند.
  وی افزود: موسسات کاریابی باید عدالت را مبنای کار خود قرار دهند و تعامل و همکاری لازم با ادارات شهرستان از جمله بهزیستی ، کمیته امداد و فنی و حرفه ای داشته باشند.
  شهرستان اشکذر با 30هزار نفر جمعیت و در فاصله 20 کیلومتری از مرکز استان یزد قرار دارد و دومین قطب کشاورزی گلخانه ای استان یزد محسوب می شود.
  6014/

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی