اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۲۹ انتشار : ۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳

  نگاهی به برکات فرهنگی و اجتماعی بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان

  زاهدان - ایرنا - مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و در سیستان و بلوچستان گفت: بنیاد برکت در این استان برنامه ساخت 70 مدرسه با 349 کلاس درس را در دست اقدام دارد که از این تعداد تاکنون 48 مدرسه به بهره برداری رسیده است.

  حمیدی اظهار داشت: برای 48 مدرسه ساخته شده در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان 105 میلیارد و 171 میلیون ریال از سوی بنیاد برکت هزینه شده است.
  وی ادامه داد:چهار مدرسه دیگر نیز با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد ریال در سال جاری برنامه ریزی شده تا در استان ساخته شود.
  حمیدی ادامه داد: بنیاد برکت در مجموع ساخت 40 مسجد را در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان با اعتباری بالغ بر 27 میلیارد و 450 میلیون ریال در دست اقدام دارد که تاکنون 16 مسجد تکمیل و افتتاح شده است.
  وی با اشاره به سایر طرح های در حال ساخت توسط بنیاد برکت در استان سیستان و بلوچستان گفت: 25 طرح شامل طرح های بهداشتی، ساخت خانه عالم، تکمیل حسینیه، ساخت حوزه علمیه، تأمین جهیزیه مجموعاً با اعتباری بالغ بر 154 میلیارد و 626 میلیون ریال بخش دیگری از طرح های درحال اقدام و انجام شده توسط بنیاد برکت در استان است.
  وی افزود: تأسیس بنیاد برکت با دستور رهبر معظم انقلاب سبب شده تا با اجرای سریع طرح های توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، به محرومیت زدایی از مناطق محروم کشور کمک شایان توجهی شود.
  وی ادامه داد: این بنیاد عام المنفعه تاکنون با جدیت تلاش کرده به منظور کارآفرینی فردی و جمعی با تشکیل شرکت با افراد حقیقی و یا حقوقی، برای راه اندازی طرح های اقتصادی در مناطق محروم و کم تر برخوردار در تمامی استان های کشور اقدام کند.
  حمیدی گفت: با مشارکت بنیاد برکت در 2 طرح توانمندسازی اقتصادی برای 365 نفر در استان فرصت شغلی ایجاد شده است.
  وی ادامه داد: اساسی ترین هدف بنیاد برکت از کمک به راه اندازی این طرح ها، ایجاد اشتغال پایدار برای مردم مناطق محرم و کم تر توسعه یافته است.
  وی افزود: بنیاد برکت برای تحقق چنین مشارکتی تلاش دارد توانمندی کارآفرینان محلی را از طریق انتقال دانش و مهارت های حرفه ای شرکا افزایش دهد که این اقدام با استقبال خوب مردم روبه رو بوده است.
  حمیدی افزود: نقش بنیاد برکت در توانمندسازی اقتصاد مناطق محروم و کم تر توسعه یافته و کارآفرینی پایدار برای مردم مناطق محروم کشور رشد چشمگیری داشته است.
  وی تصریح کرد:این بنیاد در سال های اخیر با کم ترین تشریفات اداری و براساس عقود اسلامی در دورترین نقاط کشور به یاری کارآفرینان شتافته تا رونق اقتصادی را به نقاط محروم برگرداند. وی خاطر نشان کرد: فعالیت های بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از سال 86 در سیستان و بلوچستان آغاز شده و همچنان به فعالیت های محرومیت زدایی خود ادامه می دهد.
  وی ادامه داد: این بنیاد فعالیت های بسیار زیادی برای محرومیت زدایی در استان انجام داده و طرح های زیادی نیز در دست اجرا دارد.
  حمیدی در خصوص اجرای طرح سلامت الکترونیک در سیستان و بلوچستان گفت: طرح سلامت الکترونیک توسط شرکت دانش بنیان برکت تل وابسته به بنیاد برکت با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف افزایش عدالت اجتماعی، دسترسی به خدمات سلامت و کاهش نیاز به اعزام پزشکان در مناطق محروم اجرا می شود.
  وی خاطرنشان کرد: شرکت برکت تل با خرید و ارسال امکانات و تجهیزات مورد نیاز طرح از جمله تخت های هوشمند، پکیج آزمایشگاهی، میکروسکوپ تله پاتولوژی، دستگاه های مانیتورینگ آمبولانس، دستگاه های سنجش پارامترهای حیاتی و پاراکلینیکی و آموزش های لازم به پرسنل و کارشناسان مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت روستایی زمینه را برای اجرای طرح فراهم کرده است.
  وی اظهار داشت: روزانه به طور متوسط 30 تا 40 نفر به این مراکز مراجعه می کنند که درمان آن ها کاملاً رایگان انجام می شود.
  وی بیان کرد: تاکنون 32 روستا، بیش از 60 هزار نفر از مردم روستاها و 11 هزار و 400 نفر از جمعیت شهری شهرستان زهک از خدمات سلامت الکترونیک این بنیاد بهره مند شده اند.
  وی افزود: هم چنین 746 یتیم نیز در سیستان و بلوچستان تحت پوشش خدمات مالی و بیمه ای بنیاد برکت قرار گرفته اند.
  وی افزود: 312 نفر برای ازدواج، 95 نفر برای تعمیرات مسکن، 39 نفر برای درمان، 40 نفر برای اشتغال خانگی، 19 میلیارد و 410 میلیون ریال وام قرض الحسنه در مناطق محروم سیستان و بلوچستان دریافت کرده اند.
  وی ادامه داد: هم چنین از منابع اختصاصی بنیاد برکت 2 میلیارد و 100 میلیون ریال دیگر به مردم محروم استان در سال گذشته وام قرض الحسنه پرداخت شده است.
  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان،گفت :بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) عزمش را برای کمک به دانش آموزان مناطق محروم جزم کرده تا عدالت آموزشی را بر سراسر میهن اسلامی بگشاید و از برکات گسترده ی خود مردم را بهره مند سازد.
  علیرضا راشکی افزود: وظیفه بنیاد برکت ارایه خدمات به مردم مناطق محروم و دورافتاده است و به منظور محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، توسعه مناطق کم برخوردار از امکانات آموزشی و گسترش عدالت آموزشی، اقدامات مؤثری در استان های محروم هم چون سیستان و بلوچستان انجام داده است.
  وی ادامه داد: اقدامات بنیاد برکت در این استان سبب شده تا مناطق روستایی از امکانات آموزشی خوبی برخوردار شوند و این خود باعث جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرهای دیگر استان شده است.
  وی اظهار کرد: عدالت آموزشی با ورود بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان نمود بهتری پیدا کرده است به طوری که رشد برخورداری از امکان تحصیل در بیش تر مناطق مختلف این استان به چشم می خورد.
  وی گفت: بنیاد برکت تاکنون در استان سیستان و بلوچستان خدمات ارزشمندی در راستای محرومیت زدایی ارائه داده است.
  وی اظهار کرد: فعالیت های بنیاد برکت در مناطق محروم کشور به ویژه در سیستان و بلوچستان در زمینه مدرسه سازی، مسجدسازی، توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی قابل توجه است.
  راشکی بهره برداری از 48 باب مدرسه با 202 کلاس درس در سیستان و بلوچستان از سال 1387 تاکنون گوشه ای از برکات بنیاد برکت در این استان دانست و گفت: 22 مدرسه با 147 کلاس درس دیگر در استان در حال ساخت است.
  وی اضافه کرد: حجم کل سرمایه گذاری بنیاد برکت در حوزه ساخت مدرسه در استان سیستان و بلوچستان بالغ بر 265 میلیارد و 36 میلیون ریال است.
  به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان، بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) طرح ساخت هزار مدرسه در هزار نقطه کشور را در سال 1389 آغاز کرده که استان سیستان و بلوچستان نیز به فراخور محرومیت نسبت به استان های دیگر از برکات این بنیاد بهره مند شده است.
  علیرضا راشکی اظهار امیدواری کرد: برکات بنیاد برکت در سال جاری بیش تر از گذشته مشمول استان محروم سیستان و بلوچستان شود.
  وی با بیان این که به ترتیب بیش ترین سهم مدرسه سازی بنیاد برکت به استان های خوزستان با 89 مدرسه، سیستان و بلوچستان 48 مدرسه و هرمزگان 38 مدرسه اختصاص دارد تصریح کرد: بنیاد برکت به این استان محروم توجه ویژه ای داشته و هم چنان این منطقه نیازمند نگاه ویژه است.
  6075

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی